ماینر باکس چیست؟

۱۴۰۲/۰۶/۲۸ زمان مطالعه : نویسنده : صبا فلاح

استخراج ارز دیجیتال یک فرآیند کاملا صنعتی است. در واقع سرمایه‌گذاران برای مشارکت در این فرآیند تجهیزات الکترونیکی تخصصی و زیرساخت نیاز دارند. با توجه به صنعتی بودن این فرآیند، استخراج در هر فضایی امکان‌پذیر نیست! ماینر باکس یا سایلنت باکس چیست؟

یکی از چالش‌هایی که سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به این حوزه همواره با آن مواجه هستند؛ ایجاد زیرساخت استاندارد، مدیریت درست گرما و صدای تولیدی دستگاه‌های ماینر است. ماینر باکس یا سایلنت باکس به منظور رفع همین مشکلات به کار گرفته می‌شود.

در ادامه علاوه بر پرداختن به مباحث مربوط به فرآیند استخراج ارز دیجیتال، چالش‌ها و مشکلات صنعت ماینینگ، قابلیت ماینر باکس یا سایلنت باکس که یکی از محصولات کاربردی برای استخراج کنندگان است را مورد بررسی قرار می‌دهیم؛ در ادامه با ویراماینر همراه باشید.

استخراج ارز دیجیتال

ساختار هوشمندانه و منحصربه‌فرد بازار رمز ارزها باعث شده در بسیاری از موارد خرید تنها راه به دست آوردن این نوع از دارایی دیجیتال نباشد! کاربران علاقه‌مند همچنین می‌توانند با استفاده از قدرت پردازشی تجهیزات سخت افزاری ماینرها در فرآیند استخراج مشارکت داشته باشند و ارز دیجیتال را در قالب پاداش دریافت کنند.

اگر با ارزهای دیجیتال و هدف اصلی از ایجاد آن‌ها آشنایی داشته باشید؛ قطعا می‌دانید که هیچ نهاد و سازمانی مدیریت و نظارت این دسته از پروژه‌ها را بر عهده ندارد. همین موضوع موجب شده توسعه‌دهندگان ارز دیجیتال با استفاده از راهکارهای جایگزین، پروژه را مدیریت کنند.

بیت کوین به عنوان اولین و محبوب‌ترین ارز دیجیتال موجود در بازار با به‌کارگیری الگوریتم PoW و استخراج، امنیت لازم برای ثبت تراکنش و فعالیت کاربران را فراهم می‌کند. استخراج‌کنندگان طی این فرآیند با استفاده از قدرت پردازشی دستگاه‌های ماینر، معادلات ریاضی پیچیده بلاک چین را حل می‌کنند.

دستگاه‌های ماینر به عنوان تجهیزات سخت افزاری تخصصی طی مشارکت در فرآیند ماینینگ، گرما و صدای بسیار زیادی تولید می‌کنند. از سوی دیگر مصرف برق این تجهیزات بالا است. بسیاری از سرمایه‌گذاران در زمینه مدیریت درست گرما و صدای تولیدی با چالش مواجه می‌شوند.

حتی تعدادی از افراد نسبت به اثرات منفی زیست محیطی استخراج ابراز نگرانی می‌کنند. توسعه‌دهندگان همواره سعی دارند با به‌کارگیری روش‌ها و راهکارهای هوشمندانه، چالش‌های فعالیت در این حوزه را کاهش دهند. ماینر باکس یا همان سایلنت باکس هم از جمله محصولاتی است که به مدیریت درست و استاندارد دستگاه‌های ماینر طی فرآیند استخراج کمک می‌کند.

ماینر باکس چیست؟

ماینر باکس، فضایی قابل حمل برای نگهداری و مدیریت دستگاه‌های ماینر است. این محصول نوآورانه با ایجاد زیرساخت استاندارد، بازدهی و طول عمر ماینرها را تا حد قابل توجهی افزایش می‌دهد. همانطور که پیش‌تر هم گفته شد، گرمای تولیدی طی فرآیند استخراج بسیار بالا است. اگر این گرما به درستی مدیریت نشود؛ احتمال بروز آسیب‌دیدگی در دستگاه ماینر افزایش می‌یابد.

هزینه تعمیر ماینر با توجه به ساختار تخصصی و حساسی که دارد؛ بسیار بالا است. بنابراین در صورت بروز مشکل و خرابی ماینر، علاوه بر خارج شدن از چرخه ماینینگ، باید هزینه زیادی را هم صرف تعمیر دستگاه کنید. از سوی دیگر بسیاری از مراکز تعمیر فعال در کشور تخصص کافی برای تعمیر ماینر را ندارند.

ماینر باکس یا سایلنت باکس چیست؟

اما در صورت بروز هر گونه مشکلی در دستگاه نگران نباشید؛ چرا که هشبان به عنوان یکی از مجموعه‌های وابسته به ویراماینر تمام خدمات تخصصی مربوط به تعمیر ماینر را تحت پوشش قرار می‌دهد.

در چنین شرایطی هوشمندانه‌ترین انتخاب برای استخراج‌ کنندگان، خرید و استفاده از ماینر باکس است. از آنجایی که ماینر باکس به کاهش صدای تولیدی ماینرها کمک می‌کند؛ سایلنت باکس هم نامیده می‌شود. این محصولات در ابعاد مختلفی تولید و عرضه می‌شوند.

مزایای استفاده از ماینر باکس

همانطور که پیش‌تر گفته شد؛ هدف اصلی از طراحی و پیاده‌سازی محصولی مانند ماینر باکس، کاهش چالش‌های استخراج کنندگان است. استفاده از این محصول می‌تواند مزایای متعددی برای شما داشته باشد. در این بخش مزایای استفاده از ماینر باکس با جزئیات بیشتر مورد بررسی قرار می‌دهیم.

ایجاد فضایی امن برای ماینرها

با توجه به صنعتی بودن فرآیند استخراج، ایجاد فضایی امن برای ماینرها همواره حائز اهمیت است. عموم افراد تجربه و دانش کافی برای انجام این کار را ندارند؛ همین موضوع موجب شده در مسیر راه‌اندازی و ایجاد فضا با مشکل مواجه شوند. ماینر باکس با ایجاد فضایی امن برای ماینرها این مشکل را به کلی برطرف کرده است. این محصولات به کند شدن و کاهش خرابی در دستگاه‌های ماینر کمک می‌کنند.

افزایش بازدهی ماینر

اگر دستگاه‌های ماینر در یک زیرساخت مناسب و استاندارد نگهداری نشوند؛ بازدهی قابل قبولی ارائه نمی‌دهند. کارشناسان با تکیه بر تخصصی که در صنعت ماینینگ دارند؛ ماینر باکس را طراحی و پیاده‌سازی کرده‌اند. به بیان ساده‌تر ماینر باکس به دلیل طراحی تخصصی بازدهی دستگاه‌های ماینر را به حداکثر میزان ممکن می‌رساند.

افزایش طول عمر ماینر

در حالت کلی عواملی از جمله اورکلاک مداوم و نگهداری دستگاه در شرایط محیطی نامناسب، عمر مفید ماینر را کاهش می‌دهند. بنابراین استفاده از ماینر باکس و نگهداری دستگاه‌ها در یک فضای استاندارد، به خودی خود موجب افزایش طول عمر ماینرها می‌شود. بسیاری از ماینر باکس‌ها با به‌کارگیری هوشمندانه سیستم خنک کننده و گردگیر به افزایش طول عمر ماینر کمک می‌کنند.

جلوگیری از اتلاف برق

ماینر باکس‌ها با به‌کارگیری شینه‌ مسی از اتلاف برق جلوگیری کرده و حرارت تولیدی ماینرها را کاهش می‌دهند. اگر با صنعت ماینینگ آشنایی داشته باشید؛ قطعا می‌دانید که مصرف برق دستگاه‌های ماینر، سودآوری استخراج کنندگان را مستقیما تحت تاثیر قرار می‌دهد. بنابراین ماینر باکس علاوه بر جلوگیری از برق، به کاهش هزینه‌های جانبی هم کمک می‌کند.

قابلیت جابه‌جایی

ساختار متحرک سایلنت باکس، نگهداری و جابه‌جایی انواع دستگاه ماینر را امکان‌پذیر کرده است. ساختار قابل حمل ماینر باکس مزایای قابل قبولی در زمینه مدیریت زمان و هزینه برای سرمایه‌گذاران به همراه دارد. همانطور که پیش‌تر هم گفته شد؛ این محصولات در ابعاد مختلفی طراحی و ساخته می‌شوند. بنابراین لازم است که ماینر باکس را با توجه به تعداد دستگاه‌ها و اولویت‌های شخصی خودتان انتخاب کنید.

مدیریت هوشمندانه

سیستم نظارت و مانیتورینگ فارم هم از جمله الزاماتی است که باید هنگام سرمایه‌گذاری در نظر بگیرید؛ چرا که بروز مشکلاتی مانند فراگیری ویروس در فضای فارم می‌تواند ضررهای قابل توجهی برای استخراج‌ کنندگان به همراه داشته باشد. قطعا مدیریت دستگاه‌ها، شناسایی ویروس و آسیب‌دیدگی ماینرها در چنین ساختاری راحت‌تر است.

معرفی ویراباکس

مجموعه ویراماینر هم ماینر باکس هوشمندانه‌ای به نام ویراباکس را به منظور کاهش چالش‌های سرمایه‌گذاران و استخراج بیت کوین طراحی کرده است. این محصول فضای کافی برای جایگذاری 168 عدد دستگاه ماینر S19 را در اختیار شما قرار می‌دهد.

ویراباکس

کارشناسان ما طی فرآیند طراحی و پیاده‌سازی این محصول سعی داشتند علاوه بر ایجاد یک زیرساخت استاندارد، بازدهی و طول عمر دستگاه‌های ماینر را افزایش دهند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره این محصول با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سخن پایانی

بر خلاف افزایش چالش‌های سرمایه‌گذاران برای ادامه فعالیت در صنعت ماینینگ همواره راهکارهایی برای تغییر شرایط وجود دارد. ماینر باکس هم از جمله محصولاتی است که برای رفع این چالش‌ها به‌کار گرفته می‌شود. آیا تجربه استفاده از ماینر باکس یا سایلنت باکس را دارید؟ نظرات و تجربیات خودتان را درباره قابلیت‌های این محصول با کاربران ویراماینر به اشتراک بگذارید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات مرتبط

بالا