Skip to content

ماشین حساب ارز دیجیتال

بسیاری از افراد اطلاعات آشنایی چندانی با صنعت ماینینگ و نحوه محاسبه سودآوری استخراج ارز دیجیتال ندارند. چه عواملی میزان سودآوری استخراج کنندگان را تحت تاثیر قرار می‌دهند؟ در ادامه مباحثی مانند نحوه محاسبه سودآوری استخراج ارز دیجیتال و عوامل تاثیرگذار در سود دریافتی ماینرها را مورد بررسی قرار می‌دهیم. در نهایت شما می‌توانید با استفاده از ماشین حساب استخراج ویراماینر، میزان سودآوری ماینر خود را محاسبه کنید؛ با ویراماینر همراه باشید.

محاسبه سودآوری ماینینگ

در حالت کلی محاسبه میزان سود حاصل از استخراج ارز دیجیتال کار ساده‌ای نیست. عوامل متعددی سود دریافتی سرمایه‌گذاران فعال در صنعت ماینینگ را تحت تاثیر قرار می‌دهند. تعدادی از اصلی‌ترین عوامل تاثیرگذار در میزان سودآوری استخراج عبارتند از:

با توجه به پیچیدگی عوامل و فرآیند محاسبه میزان سودآوری استخراج، کاربران عموما از ماشین حساب استخراج استفاده می‌کنند.

TH
%
میزان درآمد در یک {{ periodActive }}
{{ results.toFixed(7) }} BTC
{{ price.toFixed(3) }} USD

محاسبه درآمد ماینر

اما نحوه محاسبه درآمد ماینر چگونه است؟ در حالت کلی میزان درامد ماینر تا حد زیادی به ارز دیجیتال مورد نظر شما بستگی دارد. اسیک ماینرها به عنوان سودآورترین سخت افزار موجود در بازار تنها قابلیت استخراج نوع خاصی ارز دیجیتال را دارند. بنابراین باید حتما پیش از خرید ماینر، ارز دیجیتال مورد نظر برای استخراج را انتخاب کنید. در حال حاضر بیت کوین بهترین و محبوب‌ترین گزینه بین استخراج کنندگان است. دستگاه‌های ماینر توان‌های پردازشی متفاوتی ارائه می‌دهند.

ماینر مورد نظر شما در طول روز توانایی استخراج چند بیت کوین را دارد؟ ابتدا محاسبه کنید که چند درصد از هش ریت کل شبکه از آن دستگاه ماینر شما است. برای محاسبه سهم هش ریت ماینر مورد نظر از شبکه کافیست هش ریت کل شبکه را بر میزان هش ریت دستگاه تقسیم کنید. گام بعدی محاسبه تعداد بیت کوین‌های عرضه شده در شبکه است. البته کارمزد تراکنش‌های ثبت شده در بلاک هم بخشی از درامد ماینر است.

ساخته شدن هر بلاک حدودا 10 دقیقه طول می‌کشد. با ضرب پاداش دریافتی به ازای استخراج هر بلاک و تعداد بلاک‌های ساخته شده در روز، میزان عرضه روزانه بیت کوین محاسبه می‌شود. در نهایت با ضرب تعداد بیت کوین‌های استخراج شده در طول روز و سهم هش ریت دستگاه از شبکه، درآمد ماینر محاسبه می‌شود.

توجه داشته باشید که این میزان محاسبه شده، درآمد روزانه ماینر شما است. البته هزینه‌های جانبی مربوط به ایجاد زیرساخت، مصرف برق و تعمیر ماینر را هم باید در نظر بگیرید.

ماشین حساب ارز دیجیتال (Mining Calculator)

ماشین حساب استخراج ارز دیجیتال با در نظر گرفتن اصلی‌ترین عوامل از جمله هش ریت ماینر، میزان مصرف برق دستگاه ماینر، تعرفه برق، قیمت ارز دیجیتال و سختی شبکه بیت کوین، سود حاصل از ماینینگ را به صورت خودکار محاسبه می‌کند.

شما به راحتی می‌توانید با استفاده از ماشین حساب‌ ارز دیجیتال به صورت آنلاین و آفلاین، شما میتوانید میزان درآمد هر دستگاه را محاسبه کنید. به طور کلی سرمایه‌گذاری در هر حوزه‌ای مستلزم تحقیق و کسب اطلاعات است. در واقع عملکرد محتاطانه یکی از ضرورت‌های اصلی فعالیت در بازار ارز دیجیتال و صنعت استخراج محسوب می‌شود.

ماشین حساب ارز دیجیتال
ماشین حساب استخراج ارز دیجیتال

با توجه به تغییرات قیمت بیت کوین، صنعت ماینینگ هم از این قاعده مستثنی نیست؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم پیش از انتخاب، خرید و سرمایه‌گذاری در حوزه ماینینگ میزان سودآوری را به صورت تقریبی با استفاده از ماشین حساب بیت کوین میزان استخراج و درآمد خود را محاسبه کنید؛ چرا که شما می‌توانید با در نظر گرفتن تمام جوانب احتمال بروز مشکل و ضررهای احتمالی را به حداقل میزان ممکن برسانید.

ماشین حساب ماینر (Miner Calculator)

پاسخ به این سوال که آیا استخراج بیت کوین، استخراج اتریوم یا دیگر رمز ارزها سودآور هستند یا خیر؟ مجوز ورود ما به دنیای ماینینگ است.

در محاسبه سودآوری استخراج رمزارزهایی مثل بیت کوین، عواملی از جمله سختی شبکه، هش ریت، قیمت ارز دیجیتال، هزینه های برق و نوع سخت افزار، نقش مهمی دارند. هنگام ورود به هر کسب و کاری معمولاً نیاز به محاسبه میزان دریافتی از آن کسب و کار را داریم. حوزه استخراج نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ چرا که اگر سود ناشی از عملیات استخراج مناسب نباشد، استخراج بی معنی خواهد بود و حتی ممکن است دچار ضرر و زیان نیز بشوید.

انجام محاسبات ضرر و زیان و … برای ماینرها، عملیاتی سخت و پیچیده است. به همین جهت، بهتر است قبل از خرید دستگاه ماینر با استفاده از ابزار ماشین حساب ماینر، میزان درآمد و سودآوری دستگاه را به­ صورت تقریبی محاسبه کرده و پس از بررسی شرایط موجود اقدام به خرید دستگاه مورد نظر نمائید.

دلیل استفاده از ماشین حساب استخراج ویراماینر

بسیاری از ماشین حساب‌های استخراج ارز دیجیتال تنها مقدار هش ریت دستگاه ماینر و قیمت بیت کوین را هنگام محاسبه در نظر می‌گیرند. نادیده گرفتن سایر عوامل تاثیرگذار در میزان سودآوری ماینینگ، دید درستی نسبت به شرایط ارائه نمی‌دهد. ماشین حساب ارز دیجیتال ویرا با در نظر گرفتن تمام متغیرهای تعیین کننده، اطلاعات دقیق و درستی در اختیار شما قرار می‌دهد.

اما ماشین حساب ارز دیجیتال ویرا چگونه کار می کند؟

ما در ماشین حساب ماینینگ ویرا (Mining Calculator)، تمام متغیرهایی که می تواند در میزان درآمد یک دستگاه ماینر ASIC تاثیر داشته باشد را در نظر گرفته‌ایم. شما در صورت داشتن آن اطلاعات می‌توانید از یک نتیجه دقیق‌تر بهره‌مند شوید.

ماشین حساب استخراج ارز دیجیتال ویرا، با در نظر گرفتن قیمت لحظه ای بیت کوین، میانگین سختی شبکه در 6 ماه گذشته، میزان برق مصرفی دستگاه ماینر، هزینه برق و … سعی می کند محاسباتی دقیق برای داشتن دیدی بهتر و واضح تر برای تصمیم گیری به شما ارائه کند.

نتایج اولیه ماشین حساب بیت کوین به دلار محاسبه می شوند، نرخ تبدیل دلار به تومان نیز به طور اتوماتیک متناسب با قیمت روز دلار محاسبه می شود. با این حال شما می توانید برای محاسبات دلخواه تان، نرخ تبدیل مورد نظرتان را نیز وارد کنید.

چرا باید از یک ماشین حساب ارز دیجیتال دقیق استفاده کنیم؟

به غیر از مقدار هش ریت شبکه و قیمت بیت کوین، عوامل مهم دیگری بر میزان درآمد یک دستگاه ماینر و تعیین سودآوری فرایند استخراج رمز ارز موثر است که اغلب در ماشین حساب ماینر ارز دیجیتال نادیده گرفته می‌شوند. در ادامه سعی داریم یک دید کامل از متغیرهای تعیین کننده در میزان درآمد و سود استخراج رمز ارز به شما ارائه دهیم.

سختی شبکه و مقدار هش ریت کل شبکه

به طور کلی هر 10 دقیقه یک بار، بلاک جدیدی به شبکه بلاک چین بیت کوین اضافه می‌شود. ساختار منحصربه‌فرد بیت کوین برای ثابت نگه داشتن میزان عرضه و کنترل تورم به محض بیشتر شدن تعداد ماینرها، سختی شبکه را افزایش می‌دهد. در واقع سختی شبکه بیشتر، افزایش تعداد ماینرهای فعال در شبکه بیت کوین را نشان می‌دهد.

با توجه به استقبال بی‌سابقه سرمایه‌گذاران از صنعت استخراج، سختی شبکه بیت کوین همواره در حال افزایش است. همین موضوع موجب شده ماینرها برای ادامه فعالیت در این حوزه، سخت افزارهای قوی‌تری احتیاج داشته باشند. بنابراین فعالیت در این حوزه به سادگی گذشته نیست و سخت‌تر هم خواهد شد.

هر چه ماینرهای بیشتری به شبکه بپیوندند، برای کنترل تورم بیت کوین و ثابت نگه داشتن سرعت استخراج در همان 10 دقیقه، سختی شبکه افزایش پیدا می کند. به عبارت دیگر، سختی شبکه، بیشتر نشان دهنده قدرت هش بیشتر در شبکه بیت کوین است.

نرخ هش (Hash rate) شبکه بیت کوین در تاریخ نگارش این مقاله، جولای سال 2022 با نرخ 0.4527678 درصد در روز در حال رشد است. این بدان معناست که اگر شما دستگاه استخراجی با نرخ هش 50 TH/S بخرید، کل سهم شما از شبکه هر روز در مقایسه با هش ریت کل شبکه کاهش می یابد.

بنابراین اگر ماشین حساب استخراج ارز دیجیتال، این متغیر را در محاسبات خودش در نظر نگیرد، نتایجی را نشان خواهد داد که بسیار بسیار سودآورتر از واقعیت به نظر می رسد.

قیمت بیت کوین

بازار ارز دیجیتال به عنوان پرنوسان‌ترین بازار مالی شناخته می‌شود. قیمت بیت کوین هم همواره نوسانات قابل توجهی را تجربه می‌کند. حتی وقتی سختی شبکه بسیار بالا است؛ بخشی از ضررهای استخراج‌کنندگان با افزایش قیمت بیت کوین جبران می‌شود.

از سوی دیگر در برخی موارد، کاهش ناگهانی و شدید قیمت بیت کوین، شرایط را برای استخراج کنندگان سخت می‌کند. بنابراین حتما پیش از سرمایه‌گذاری و خرید دستگاه ماینر برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی، تمام این موارد را در نظر بگیرید.

در زمانی که قیمت بیت کوین صعودی باشد، حتی اگر نرخ هش شبکه باعث کاهش سهم شما از قدرت هش شبکه شود، قیمت بیت کوین می تواند به جبران بخشی از این ضررها کمک کند.

قیمت بیت کوین بسیار متغیر است و قابل پیش بینی نیست، درآمد استخراج نیز برحسب نرخ تبدیل صرافی ها به دلار در لحظه محاسبه می شود. این بدان معناست که امکان دارد شما امروز با قیمت X درآمد ماینر بیت کوین خود را محاسبه کنید و سودآور باشد؛ اما فردا قیمت تا مقدار Y بیت کوین بریزد. این تغییر قیمت تاثیر مستقیم بر روی مقدار درآمد شما از استخراج بیت کوین خواهد داشت.

به طور خلاصه، اگر قیمت با یک ضریبی در حال کاهش یا افزایش باشد، این مقدار حتما باید در محاسبات در نظر گرفته شود. همچنین باید آگاه باشید که قیمت بیت کوین دائما در حال تغییر است و شما تسلطی بر روی آن ندارید. اهمیت قیمت در این محاسبات، علاوه بر بیت کوین درباره دیگر رمز ارزها مانند اتریوم نیز صادق است.

مصرف برق دستگاه ماینر و تعرفه برق

یکی از مهم ترین عوامل موثر بر میزان سود یک دستگاه استخراج بیت کوین، میزان مصرف برق دستگاه و قیمت برق در منطقه است. علاوه بر میزان برق مصرفی توسط خود دستگاه استخراج، موارد دیگری نیز وجود دارد که بر هزینه های مربوط به مصرف برق تاثیر دارند.

هزینه‌های الکتریکی برای خنک‌سازی عامل دیگری است که باید در نظر گرفته شود، زیرا ماینرها در طول فرآیند استخراج گرمای قابل توجهی تولید می‌کنند. با این حال، البته همیشه راه حل هایی برای کم کردن این هزینه ها وجود دارد. برای مثال، برخی از صاحبان ماینر، دستگاه های استخراج بیت کوین خود را در مناطق سردسیر نگهداری می کنند تا نیاز به استفاده از سیستم های خنک کننده و فن اضافی نداشته باشند.

در برخی از کشورها تعرفه برق برای استخراج بسیار پایین است، به همین دلیل فرایند ماینینگ در این مناطق، از نظر اقتصادی به صرفه می باشد. برای مثال، قبل از این که چین استخراج بیت کوین را ممنوع کند، برق ارزانش یکی از دلایلی بود که نزدیک به 60 درصد از قدرت هش شبکه را به خود اختصاص داده بود. در امریکا نیز بیشتر دستگاه های ماینر ASIC در ایالت واشنگتن هستند، جایی که هزینه های برق به لطف انرژی برق آبی نسبتاً ارزان است.

میزان مصرف دستگاه و تعرفه برق از اصلی‌ترین عوامل تاثیرگذار در میزان سودآوری استخراج کنندگان هستند. دستگاه‌های ماینر طی فرآیند استخراج، گرمای قابل توجهی تولید می‌کنند. سرمایه‌گذاران باید با استفاده از سیستم‌های خنک کننده، گرمای تولیدی ماینرها را کنترل و مدیریت کنند.

البته راهکارهای هوشمندانه‌ای برای مدیریت گرمای دستگاه‌های ماینر وجود دارد؛ به عنوان مثال برخی افراد ماینرها را در مناطق سردسیر نگهداری می‌کنند. هزینه برق هم از جمله مسائلی است که حتما باید پیش از سرمایه‌گذاری در نظر بگیرید. کشورهایی که تعرفه برق بسیار پایینی دارند؛ می‌توانند با استخراج بیت کوین تحولات مثبتی در چرخه اقتصادی به وجود آورند.

برای مثال، قبل از این که چین استخراج بیت کوین را ممنوع کند؛ برق ارزان یکی از دلایلی بود که نزدیک به 60 درصد از قدرت هش شبکه را به خود اختصاص داده بود. در آمریکا نیز بیشتر دستگاه‌های ماینر ASIC در ایالت واشنگتن هستند، جایی که هزینه‌های برق به لطف انرژی برق آبی نسبتاً ارزان است.

با توجه به توضیحات، سرمایه‌گذاران صنعت ماینینگ نمی‌توانند اهمیت این دو پارامتر را نادیده بگیرند. بسیاری از افراد علاقه‌مند به فعالیت در این حوزه، هیچ ایده‌ای از هزینه‌های چشمگیر برق ندارند.

بیشتر بخوانید: معرفی ماینر آوالون (AvalonMiner) ؛ انواع مدل‌ها و ویژگی‌ها

پاداش هر بلاک

برخلاف قیمت بیت کوین، پاداش استخراج بیت کوین قابل پیش‌بینی است. به بیان دیگر ماینرها به ازای استخراج هر بلاک مقدار مشخصی بیت کوین دریافت می‌کنند. پاداش دریافتی ماینرها هر چهار سال یک بار طی رویداد هاوینگ (Halving) نصف می‌شود. در ابتدای مسیر، پاداش استخراج هر بلاک برابر با 50 بیت کوین بود؛ این میزان به مرور کاهش یافت و به 6.25 بیت کوین رسید.

ماشین حساب استخراج ارز دیجیتال
ماشین حساب استخراج ارز دیجیتال

توجه داشته باشید که کاهش میزان عرضه بیت کوین طی رویداد هاوینگ موجب افزایش میزان تقاضا می‌شود. تاریخچه بازار نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین بعد از رویداد هاوینگ، رشد چشم‌گیری را تجربه می‌کند. این افزایش قیمت عموما، کاهش میزان سودآوری ماینرها را جبران می‌کند. امیدواریم در استفاده از ماشین حساب ارز دیجیتال ویرا ماینر بتوانید حداکثر بهره وری را داشته باشید.

شما می‌توانید برای مشاوره در خصوص راه اندازی مزرعه استخراج بیت کوین با کارشناسان ما در ویراماینر تماس بگیرید تا بهترین راهکار برای راه اندازی و مدیریت فارم استخراج بیت کوین خود را به رایگان در اختیار بگیرید.

آموزش استفاده از ماشین حساب ماینر ارز دیجیتال

ماشین حساب ویراماینر تمام متغیرهای تاثیرگذار در میزان درآمد ماینر از جمله قیمت لحظه‌ای بیت کوین، میانگین میزان سختی شبکه، برق مصرفی ماینر، هزینه برق را در نظر گرفته است. هدف اصلی مجموعه از طراحی و توسعه ماشین حساب استخراج بیت کوین، ارائه اطلاعات دقیق به علاقه‌مندان صنعت ماینینگ بود.

ماشین حساب استخراج ویرا بعد از انجام محاسبات لازم، سود دریافتی از استخراج بیت کوین را به صورت دلار برای شما به نمایش در می‌آورد. در نهایت با انجام محاسبات ساده، دلار را به ریال یا تومان تبدیل کنید. برای تبدیل رمز ارز به تومان، استفاده از ماشین‌های موجود در بستر صرافی‌های ایرانی را پیشنهاد می‌کنیم.

با این حساب استفاده از ماشین حساب ماینر ارز دیجیتال بسیار ساده است. برای محاسبه میزان سودآوری حاصل از استخراج بیت کوین کافیست هش ریت و کارمزد استخر استخراج مورد نظر را وارد کنید. در صورت نیاز به مشاوره تخصصی در زمینه راه‌اندازی و نگهداری مزرعه استخراج هم می‌توانید از کارشناسان مجموعه ویراماینر کمک بگیرید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فرداد زارع
فرداد زارع
5 ماه ها پیش

ممنون بابت اینکه تجربیات ماینینگ را در اختیار دیگران قرار می دهید کار مایننیگ کاری تجربییست که اگر مشاوران و مشورت درست داشته باشی حتما در کار پیشرفت و از ازمون و خطاهای پی در پی که نتیچه ای جز ضرر مالی ندارد جلو گیری میشود.البته در ایران در فاز کسب کار کوچک خانگی و کار گاهی ماینیگ یکی از عوامل که خیلی از افراد مرتکب ماینیگ شده و بعد از مدتی پشیمان وکلی دستگاهای روی دست خود می گذارند همین استفاده نکردن از تجربه و مشورت های شرکتهایی چون ویرا ماینر هست که اگر به درستی از تجربیات دیگران… بیشتر بخوانید »

ماهان
ماهان
4 ماه ها پیش

سلام عالی بود

UP