سرمایه گذاری در فارم ماینینگ یا مزرعه استخراج بیت کوین

۱۴۰۲/۱۱/۲۸ زمان مطالعه : نویسنده : author

با توجه به عملکرد باور نکردنی بیت کوین و ارزهای دیجیتال طی سال‌های اخیر، بسیاری از سرمایه‌گذاران بزرگ جهان به دنبال راه‌ اندازی فارم ماینینگ و سرمایه‌‌ گذاری در مزرعه استخراج بیت کوین هستند. اما فارم ماینینگ چیست؟ سرمایه‌ گذاری در مزرعه استخراج بیت کوین به چه صورت انجام می‌شود؟ مزایا و معایب راه اندازی فارم ماینینگ و سرمایه‌ گذاری در صنعت ماینینگ چیست؟ برای پاسخ به این سوالات متداول از جانب کاربران در ادامه علاوه بر بررسی مفهوم مزرعه استخراج بیت کوین، شما را با نحوه سرمایه‌ گذاری در فارم ماینینگ آشنا می‌کنیم. اگر از علاقه‌مندان به فعالیت و سرمایه‌‌ گذاری در حوزه استخراج بیت کوین هستید؛ با ویراماینر همراه باشید.

مزرعه استخراج بیت کوین یا فارم ماینینگ چیست؟

مزرعه استخراج بیت کوین یا فارم ماینینگ (Mining Farm) به شبکه کامپیوتری گسترده و قابل توسعه اشاره دارد؛ تنها با این تفاوت که این شبکه قابل توسعه به صورت اختصاصی برای استخراج یا همان ماینینگ بیت کوین طراحی و ساخته شده است. استخراج بیت کوین به فرآیند حل معادلات پیچیده ریاضی بلاک‌ چین این دارایی دیجیتال اشاره دارد.

شبکه غیر متمرکز بیت کوین با استفاده از این ساختار پیشرفته، فرآیند تایید و ثبت تراکنش‌های کاربران را کنترل و مدیریت می‌کند. پاداش این مشارکت در قالب تعداد مشخصی بیت کوین به کیف پول اختصاصی ماینرهای فعال شبکه منتقل می‌شود. این سیستم مدرن مدیریتی برای کنترل میزان عرضه بیت کوین و حفظ ارزش این دارایی دیجیتال با افزایش تعداد ماینرها، معادلات بلاک‌های بیت کوین را به صورت خودکار پیچیده‌تر می‌کند.

با پیچیده‌تر شدن معادلات بلاک‌های بیت کوین یا به عبارتی افزایش خودکار میزان سختی شبکه، شما برای ماین بیت کوین تجهیزات پیشرفته‌تری نیاز خواهید داشت. مزارع استخراج بیت کوین هم در نتیجه همین ساختار ایجاد شده‌اند. به بیان ساده‌تر، افزایش روز افزون سرمایه‌گذاران و ماینرها بیت کوین، افزایش قابل توجه میزان سختی شبکه را با خود به همراه داشته است. در چنین شرایطی، سرمایه‌گذاران برای ادامه فعالیت خود در صنعت ماینینگ تعداد زیادی از دستگاه‌های ماینر را در فضایی با زیرساخت استاندارد به نام فارم ماینینگ کنار یکدیگر قرار داده‌اند.

در واقع ماینرها برای ادامه فعالیت و کسب درآمد چاره‌ای جز افزایش توان پردازشی دستگاه‌های خود ندارند. با توجه به شرایط کنونی شبکه بیت کوین، ماینرهای انفرادی تقریبا هیچ شانسی برای استخراج بیت کوین ندارند. علاوه بر تمام مواردی که گفته شد؛ شرایط نگهداری ماینر به عنوان یک دستگاه تخصصی، کار ساده‌ای نیست! قرار دادن دستگاه‌های ماینر در فضای غیر استاندارد، عملکرد و طول عمر آن را تا حد قابل توجهی تحت تاثیر قرار می‌دهد. همین موضوع موجب شده بسیاری از سرمایه‌‌گذاران فعال در این حوزه ماینرهای خودشان را به مراکز تخصصی فعال در این حوزه بسپرند. البته ناگفته نماند که شما همواره می‌توانید برای تعمیر دستگاه‌ ماینر از کارشناسان متخصص و مجرب مجموعه هشبان کمک بگیرید.

سرمایه گذاری در فارم ماینینگ

مجموعه ویرافارم هم با اجاره فضاهای خالی موجود در فارم‌های فعال داخل و خارج از کشور خدمات قابل قبولی در این زمینه به سرمایه‌گذاران صنعت استخراج بیت کوین ارائه می‌دهد. تعدادی از فارم‌های ماینینگ در مناطقی با برق ارزان مانند نیروگاه‌های برقی آبی یا مناطقی با دسترسی آسان به انرژی باد و خورشید قرار دارند. حتی برخی از مزارع استخراج بیت کوین در داخل کانتینرهای قابل حمل قرار می‌گیرند. این کانتینرها در صنعت استخراج، ماینر باکس نام دارند.

این دسته از محصولات علاوه بر ارائه قابلیت جابه‌جایی، با ایجاد فضایی امن برای ماینرها به افزایش بازدهی ماینر، طول عمر دستگاه، جلوگیری از اتلاف برق، مدیریت هوشمندانه فرآیند استخراج بیت کوین کمک کرده‌اند. مجموعه ویراماینر در همین راستا به واسطه دانش و تخصصی که در صنعت ماینینگ دارد؛ ویرا باکس را طراحی و توسعه داده است. این ماینر باکس به عنوان اولین محصول تجاری ویراماینر، سرمایه گذاری در مزرعه استخراج بیت کوین را بیمه می‌کند. ساختار تخصصی ویرا باکس این محصول را به هوشمندانه‌ترین گزینه برای سرمایه‌گذاران صنعت استخراج بیت کوین تبدیل کرده است.

در حالت کلی، مزارع استخراج بیت کوین عموما متعلق به افراد یا شرکت‌هایی هستند که سرمایه قابل توجهی را صرف ایجاد زیرساخت تخصصی و سرمایه گذاری در فارم ماینینگ بیت کوین کرده‌اند. گستردگی و ساز و کار هر یک از مزارع استخراج بیت کوین با دیگری متفاوت است. با توجه به این موضوع که مدت زمان زیادی از معرفی مفاهیمی مانند استخراج بیت کوین، فارم ماینینگ و استخر استخراج بیت کوین (ماینینگ پول) نمی‌گذرد؛ حتما قبل از سرمایه‌ گذاری در فارم ماینینگ تحقیقات لازم را انجام دهید و تمام زیرساخت‌های تخصصی مورد نیاز را با دقت مورد بررسی قرار دهید.


بیشتر بخوانید: چگونه یک مزرعه استخراج بیت کوین راه‌اندازی کنیم؟


سرمایه گذاری در فارم ماینینگ یا مزرعه استخراج بیت کوین

سرمایه گذاری در مزرعه استخراج بیت کوین یا فارم ماینینگ از جمله راهکارهای هوشمندانه برای فعالیت و کسب درآمد در بازار ارز دیجیتال است. اما سرمایه گذاری در فارم ماینینگ تحت چه شرایطی موفقیت‌آمیز خواهد بود؟ از آنجایی که عوامل متعددی میزان سودآوری سرمایه‌گذاران فعال در صنعت ماینینگ را تحت تاثیر قرار می‌دهند؛ ارائه پاسخ دقیق به این سوال کار ساده‌ای نیست!

اولین توصیه ما به شما مطالعه درباره ساز و کار کلی بیت کوین است. قطعا یکی از ملزومات موفقیت در صنعت ماینینگ درک نحوه عملکرد دارایی‌های دیجیتال است. شما می‌توانید برای درک بهتر شرایط فعالیت در این حوزه با استفاده از ماشین حساب استخراج ویراماینر و مشخص کردن میزان هش ریت دستگاه ماینر مورد نظر خود، سود تقریبی حاصل از سرمایه گذاری در مزرعه استخراج بیت کوین را محاسبه کنید. برای آشنایی بیشتر با این ابزار کاربردی مقاله «ماشین حساب ارز دیجیتال چیست و نحوه کار با آن چگونه است؟» را مطالعه کنید.

راه‌اندازی مزرعه استخراج بیت کوین مستلزم دریافت مجوز است. برای کسب اطلاعات لازم در این زمینه مقاله «مجوز استخراج ارز دیجیتال ؛ چه مجوزهایی برای استخراج بیت کوین نیاز است؟» را مطالعه کنید. مواردی از جمله ساختار دستگاه ماینر، هش ریت، مصرف برق، دوام و پایداری، میزان سودآوری هنگام سرمایه گذاری در مزرعه استخراج بیت کوین را مستقیما تحت تاثیر قرار می‌دهند. اسیک ماینرها عملکرد قابل قبولی در فرآیند استخراج دارند؛ اما میزان مصرف برق آن‌ها بسیار بالا است. بنابراین حتما پیش از سرمایه‌ گذاری در مزرعه استخراج بیت کوین هزینه‌های مربوط به مصرف برق دستگاه‌های ماینر را در نظر بگیرید. مقاله «میزان مصرف برق فارم ماینینگ چقدر است؟» اطلاعات بیشتری در این زمینه در اختیار شما قرار می‌دهد.

موقعیت مکانی فارم و آب و هوای منطقه مورد نظر هم حائز اهمیت است. فعالیت شبانه روزی ماینرها و انجام فرآیندهای پردازشی بسیار پیچیده، تولید گرمای زیاد را با خود به همراه دارد. همین موضوع موجب شده مزارع استخراج، موقعیت‌های مکانی دارای آب و هوای سرد و خنک را برای سرمایه گذاری در مزرعه استخراج بیت کوین انتخاب کنند. البته فارم‌های ماینینگ فعال در این حوزه برای خنک نگه داشتن دستگاه‌های ماینر از سیستم‌های تهویه و خنک‌کننده قوی استفاده می‌کنند. نکات بیشتر مربوط به سیستم تهویه فارم‌های ماینینگ در مقاله «برای تهویه مزارع ماینینگ چه نکاتی را در نظر بگیریم؟ 3 نکته مهم» بیان شده‌اند.

علاوه بر مواردی که گفته شد؛ شما برای اتصال به شبکه بیت کوین و مشارکت در فرآیند استخراج باید به اینترنت پرسرعت متصل باشید. بنابراین حتما پیش از سرمایه گذاری در فارم ماینینگ سرعت اینترنت را بسنجید. دستگاه‌های ماینر به خصوص اسیک ماینرها به دلیل ساختار بسیار پیچیده و تخصصی قیمت بسیار بالایی دارند. با این حساب نگهداری ماینرها در فضایی امن و قابل اعتماد هم حائز اهمیت است؛ چرا که در صورت به سرقت رفتن تجهیزات، متحمل ضرری غیرقابل جبران خواهید شد. مقاله «8 نکته مهم قبل از راه اندازی فارم استخراج بیت کوین» می‌تواند منبع خوبی برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه باشد.


بیشتر بخوانید: مشاوره راه اندازی فارم استخراج بیت کوین و میزان سرمایه لازم


اهمیت فارم ماینینگ در استخراج ارزهای دیجیتال

فارم ماینینگ با ایجاد بستر و زیرساخت لازم برای استخراج بیت کوین در مقیاس بالا، فرصت مناسبی برای ادامه فعالیت سرمایه‌گذاران خرد فعال در حوزه ماینینگ به وجود آورده است. شما می‌توانید با اجاره فضای خالی فارم ماینینگ، هزینه‌های فعالیت و استخراج بیت کوین را به حداقل میزان ممکن برسانید. به بیان ساده‌تر، یکی از اصلی‌ترین مزایای سرمایه گذاری در مزرعه استخراج بیت کوین، افزایش سودآوری با هزینه کمتر است. در واقع با توجه به ساز و کار اختصاصی فارم ماینینگ هزینه‌های مربوط به نگهداری، مصرف برق و تعمیر دستگاه تا حد بسیاری کاهش پیدا می‌کنند.

اهمیت سرمایه گذاری در مزرعه استخراج بیت کوین

برخی از کارشناسان معتقدند با توجه به شرایط کنونی شبکه بیت کوین مزارع استخراج با ایجاد بستری مناسب برای فعالیت ماینرها و حتی سرمایه‌گذاران خرد فعال در این حوزه، نقشی اساسی در حفظ امنیت و پایداری آن ایفا می‌کنند. به بیان دیگر، یکپارچگی شبکه بیت کوین از فعالیت مستمر و مداوم ماینرهای آن نشات می‌گیرد. این در حالی است که قیمت بیت کوین همواره نوسانات شدیدی را تجربه می‌کند.


بیشتر بخوانید: بزرگ ترین مزرعه بیت کوین در جهان کجاست؟


نقش اسیک ماینر در فارم استخراج بیت کوین

همانطور که پیش‌تر هم اشاره شد؛ سختی شبکه بیت کوین طی سال‌های گذشته تا حد قابل توجهی افزایش یافته است. همین موضوع موجب شده تا استخراج با CPU و GPU دیگر صرفه اقتصادی نداشته باشد. اسیک ماینرها به صورت اختصاصی برای استخراج بیت کوین طراحی و ساخته شده‌اند؛ بنابراین قدرت محاسباتی مورد نیاز برای حل مسائل پیچیده ریاضی شبکه بلاک چین بیت کوین را دارند. در واقع، اسیک ماینر جدیدترین و پیشرفته‌ترین دستگاه موجود برای استخراج بیت کوین است. آن دسته از مزارع استخراج ارز دیجیتال که از اسیک ماینرها استفاده می‌کنند؛ عملکرد بهتری در تایید تراکنش‌های شبکه و دریافت پاداش یا همان بیت کوین را دارند.

سرمایه گذاری در ماینینگ پول یا مزرعه استخراج بیت کوین

اسیک ماینرها با به‌کارگیری ساختار اختصاصی و هوشمند و افزایش قدرت پردازشی، تحولات بسیاری در صنعت استخراج به وجود آوردند. قابلیت، عملکرد و قیمت این محصولات با توجه به ساختاری که دارند؛ متفاوت است. بنابراین حتما پیش از انتخاب و خرید اسیک ماینر عواملی مانند قدرت پردازشی، میزان مصرف برق و ساختار کلی دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. برای آشنایی و بررسی بیشتر تعدادی از ماینرهای کاربردی مقاله «بهترین ماینرها برای فارم صنعتی و خانگی در سال 2022» را مطالعه کنید.


بیشتر بخوانید: تجهیزات مورد نیاز برای مزرعه ارز دیجیتال چیست؟


مزایای سرمایه گذاری در مزرعه استخراج بیت کوین

سرمایه گذاری در مزرعه استخراج بیت کوین مزایایی را برای شما به همراه دارد؛ در ادامه تعدادی از این مزیت‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

سودآوری بالا سرمایه گذاری در فارم ماینینگ

مزارع استخراج بیت کوین با کاهش هزینه‌های جانبی و ایجاد بستری مناسب برای فعالیت در صنعت ماینینگ، میزان سودآوری سرمایه‌گذاران را تا حد قابل توجهی افزایش داده‌اند. در واقع با توجه به قدرت پردازشی بسیار بالا تجهیزات موجود در فارم ماینینگ، استخراج بیت کوین با سرعت بیشتری انجام می‌شود. از سوی دیگر، طی سال‌های اخیر شاهد تداوم روند صعودی قیمت بیت کوین بوده‌ایم. همین موضوع موجب شده بسیاری از تحلیل‌گران بازار مالی، بیت کوین را یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه‌ گذاری بلند مدت بدانند.

کاهش هزینه برق ماینرها

در حالت کلی، اگر مزرعه استخراج بیت کوین به صورت اصولی و قانونی ساخته شود؛ هزینه‌های جانبی سرمایه گذاری در فارم ماینینگ تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند. بنابراین سرمایه‌گذاران فعال در این حوزه علاوه بر کاهش هزینه‌های جانبی، میزان سودآوری را به حداکثر میزان ممکن می‌رسانند.

تمرکز زدایی و حفظ امنیت شبکه

صنعت استخراج یکی از پایه‌های اصلی ساختار غیر متمرکز بیت کوین و حفظ امنیت شبکه است. با این حساب فارم‌های ماینینگ نقش بسیار مهمی در زمینه تمرکز زدایی، حفظ امنیت تراکنش‌ها و یکپارچگی این دارایی دیجیتال ایفا می‌کنند.

معایب سرمایه گذاری در فارم ماینینگ بیت کوین

اما سرمایه‌ گذاری در فارم ماینینگ چه معایبی دارد؟ اصلی‌ترین معایب سرمایه گذاری در مزرعه استخراج بیت کوین موارد زیر را شامل می‌شوند:

مبلغ بالای سرمایه اولیه

هزینه خرید ماینر، ایجاد زیرساخت استاندارد، سیستم تهویه، برق و سایر موارد بسیار بالا است؛ همین موضوع موجب شده عموم مردم قادر به فعالیت و سرمایه‌گذاری در این حوزه نباشند. اما همانطور که پیش‌تر هم اشاره کردیم؛ شما می‌توانید با اجاره فضای مزارع استخراج بیت کوین حتی با سرمایه کم فعالیت خودتان را در این حوزه آغاز کنید.

مصرف برق بالا

مصرف برق بسیار بالای دستگاه‌های ماینر و فارم‌های استخراج موجب شده تعدادی از کارشناسان سرمایه گذاری در مزرعه استخراج بیت کوین را یک فعالیت زیان‌بار یا مضر بدانند. صنعت ماینینگ در مقابل فشارهای سیاسی هم آسیب‌پذیر است. به عنوان مثال، کشور چین با سرکوب فارم‌های استخراج، بسیاری از این تاسیسات را مجبور به تعطیلی کرد.

متمرکز سازی صنعت ماینینگ

راه‌اندازی فارم‌های استخراج بزرگ و قدرتمند از سوی دیگر می‌توانند متمرکز سازی صنعت ماینینگ را با خود به همراه داشته باشند. به بیان دیگر، تمرکز قدرت ماینینگ در فارم‌های بزرگ استخراج، تاثیر نامطلوبی بر ساختار غیر متمرکز بیت کوین خواهد داشت.


بیشتر بخوانید: آموزش راه اندازی فارم ماینینگ


سخن پایانی

همانطور که مشاهده کردید؛ فارم‌های استخراج بیت کوین از جمله بخش‌های اصلی صنعت ماینینگ هستند. سرمایه گذاری در مزرعه استخراج بیت کوین به دلیل افزایش میزان سودآوری و کاهش هزینه‌ها، فرصت مناسبی برای کسب درآمد محسوب می‌شود. از سوی دیگر، فارم‌های ماینینگ با اجاره فضاهای خالی، فرصت استخراج بیت کوین و دریافت پاداش را برای عموم افراد جامعه فراهم کرده‌اند. البته شرایط هر سرمایه‌گذار با توجه به اولویت‌های شخصی و میزان سرمایه متفاوت است. مجموعه ویراماینر با ارائه خدمات تخصصی مانند مشاوره، راه اندازی و نگهداری مزرعه استخراج شما را در این مسیر همراهی می‌کند؛ در صورت نیاز کافیست با کارشناسان مجموعه ویراماینر تماس بگیرید.

پرسش‌های متداول

در این قسمت تعدادی از پرسش‌های متداول کاربران در زمینه سرمایه گذاری در مزرعه استخراج بیت کوین را پاسخ می‌دهیم.

استخراج بیت کوین چگونه انجام می‌شود؟

روش‌های مختلفی برای به دست آوردن بیت کوین و دارایی‌های دیجیتال وجود دارد. خرید، مشارکت در فرآیند استخراج، راه اندازی، سرمایه گذاری در فارم ماینینگ و در برخی موارد استیکینگ، محبوب‌ترین راه‌های فعالیت در بازار ارز دیجیتال هستند. استخراج از جمله فعالیت‌هایی است که کاربران به ازای مشارکت در آن بیت کوین دریافت می‌کنند. ماینرها در این فرآیند نقش اساسی دارند. دستگاه‌های ماینر با استفاده از قدرت پردازشی خود معادلات پیچیده بلاک‌های شبکه را حل می‌کنند؛ پاداش این مشارکت در قالب بیت کوین به ماینرها پرداخت می‌شود.

در واقع تراکنش‌های کاربران در شبکه، توسط ماینرها اعتبارسنجی، تایید و ثبت می‌شوند. ماینر متصل به اینترنت، نرم افزار استخراج و برق از جمله تجهیزات مورد نیاز برای استخراج بیت کوین هستند. سرمایه گذاری در فارم ماینینگ می‌تواند راهکار سودآور و هوشمندانه‌ای برای فعالیت در این حوزه باشد.

فارم استخراج بیت کوین چیست؟

مزرعه استخراج به منطقه‌ای اشاره دارد که به صورت اختصاصی برای استخراج بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال قابل استخراج طراحی و ساخته شده است. فارم‌های استخراج بیت کوین، ابعاد و مقیاس‌های متفاوتی دارند؛ ماینرهای موجود در مزارع استخراج با به کارگیری قدرت پردازشی خود وظیفه اعتبارسنجی و ثبت تراکنش‌ها را بر عهده دارند. افراد متخصص فعال در این حوزه عموما فارم‌های استخراج بیت کوین را به صورت کاملا حرفه‌ای و استاندارد طراحی می‌کنند. با توجه به مصرف برق بالای دستگاه‌های ماینر، فارم‌های ماینینگ در مناطقی که قیمت برق در آن‌ها کمتر است؛ قرار دارند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات مرتبط

بالا