۵ / ۰۵ / ۰۱ زمان مطالعه : نویسنده : mina jahanbakhshi

ارزهای دیجیتال و استخراج آنها، سال‌هاست که در دنیا مورد توجه خاصی قرار گرفته است. فعالیت در این حوزه در کشور خودمان هم بسیار زیاد شده است و در سال‌های اخیر با توجه به بازار کریپتو، رشد روزافزونی داشته است. اما مهم ترین قدم در ماینینگ، انتخاب بهترین ماینرها برای فارم است. ماینینگ چه در ابعاد صنعتی و چه در ابعاد خانگی، نیازمند برنامه ریزی دقیق و مدیریت سرمایه است. در صورتی که سرمایه به درستی مدیریت نشود، ماینینگ نه تنها سودآوری نداشته بلکه منجر به ضررهای مالی نیز خواهد شد.

البته که بهتر است بدانیم فارم ماینینگ با کارت گرافیک نیز امکان پذیر است. نکته‌ی مهم در خصوص استخراج ارزهای دیجیتال در کشور ایران این است که در سال‌های اخیر با توجه به رشد روزافزون این صنعت، ماینینگ به رسمیت شناخته شده و مجوزهایی برای این فعالیت از سوی دولت برای کسانی که به فعالیت ماینینگ میپردازند صادر شده است. اما با توجه به قطعی‌های مکرر برق، کمیسیون انرژی مجلس مجوز ماینینگ خانگی را لغو کرد. به همین دلیل در حال حاضر ماینینگ خانگی در ایران غیر قانونی بوده و عواقب قانونی خواهد داشت.

انتخاب بهترین دستگاه برای فارم

انتخاب بهترین دستگاه ماینر

حال بیایید تصور کنیم که ماینینگ موانع قانونی نداشته باشد. برای اینکه یک فارم به سود دهی برسد، یکی از مهم ترین قدم ها انتخاب بهترین ماینرها برای فارم است. با توجه به رشد روزافزون در صنعت ساخت سخت افزارهای ماینینگ و همچنین بالا رفتن سختی شبکه، مهم است که چه دستگاهی برای فارم خود انتخاب کنیم که سود حاصل از استخراج ما در بیشترین حالت ممکن باشد. همانطور که در مقاله‌ی مزرعه ارز دیجیتال چیست؟ از استخراج تا مدیریت گفتیم، درآمد مزرعه استخراج ارز دیجیتال به عوامل گوناگونی بستگی دارد. عواملی مانند:

 • هش ریت مزرعه ارز دیجیتال
 • مصرف انرژی و هزینه برق مصرفی
 • قیمت بیت کوین
 • قوانین مربوط به ماینینگ در هر کشور

هش ریت مزرعه ارز دیجیتال، مربوط به مجموع توان پردازشی دستگاه‌هایی است که در مزرعه قرار داده ایم. یک مزرعه می‌تواند با وجود داشتن ماینرهای کمتر، توان پردازشی بالاتری از فارمی داشته باشد که دستگاه‌های ماینر بیشتری دارد. داشتن دستگاه با توان پردازشی بالاتر شانس کشف یک بلاک را افزایش می‌دهد.


مقاله پیشنهادی : نکات راه اندازی فارم بیت کوین پیش از ایجاد آن


ماینرهای مناسب فارم صنعتی و خانگی

مهم ترین قدم برای استخراج رمزارزها در ابعاد فارم، خرید سخت افزار قابل اتکا و مطمئن است؛ اما چطور می‌توانیم دستگاه مناسب را انتخاب کنیم؟ این انتخاب به چندین عامل بستگی دارد که در ادامه بررسی می کنیم:

بهترین ماینرها برای فارم

هش ریت

اول از همه باید هش ریت ماینرهای مناسب فارم و محاسبه ی درصد هش ریت دستگاه از شبکه را در نظر گرفت. هرچه سختی شبکه بالاتر می‌رود، توان پردازشی دستگاه‌های قدیمی‌تر برای شرکت در مسابقه‌ی پیدا کردن بلاک جدید و دریافت جایزه، ناکافی تر خواهد بود. با در نظر گرفتن توسعه‌ی روزافزون سخت افزارهای ماینینگ، رقابت در این حوزه روز به روز سخت تر خواهد شد. بنابراین انتخاب دستگاه مناسب از لحاظ توان پردازشی، درصد موفقیت کسب درآمد را بالاتر خواهد برد.

قیمت دستگاه

قیمت بهترین ماینرها برای فارم، عامل مهم دیگری است که باید خوب به آن توجه کرد. قیمت این سخت افزارها بر اساس کارایی، دوام و قدرت محاسباتی آن‌ها تعیین می‌شود. بدیهی است که دستگاه ارزانتر، راندمان پایین تر و سودآوری کم تری خواهد داشت. در نتیجه قیمت دستگاه، در کارآیی و راندمان دستگاه تاثیر مستقیم خواهد داشت. پس مهم است که در انتخاب ماینرهای مناسب فارم، به فاکتور قیمت دستگاه توجه ویژه شود.

بهره وری ماینرهای مناسب فارم صنعتی

سخت افزارهای استخراج، اساسا برای تبدیل انرژی (برق و …) به بیت کوین طراحی و ساخته شده‌اند. اگر اطمینان ندارید که چطور بهترین دستگاه را برای استخراج بیت کوین انتخاب کنید، بهترین راه این است که بر روی عامل بهره وری دستگاه‌ها تمرکز کنید. بهره وری یک دستگاه به عواملی مانند میزان انرژی مصرفی توسط سخت افزار، توان پردازشی و سختی شبکه بستگی دارد. همچنین در این مورد می‌توانید با کارشناسان مشاوره و راه اندازی مزرعه ارز دیجیتال ویرا فارم مشورت نمایید.

محاسبه بهره وری و سود دستگاه

قبل از خرید ماینرهای مناسب فارم، برای محاسبه‌ی سودآوری دستگاه‌ها می‌توانید از ماشین حساب‌‌های آنلاین مخصوص محاسبه‌ی سود ماینینگ استفاده کنید. این ماشین حساب‌ها بر اساس توان پردازشی دستگاه، مصرف انرژی و نرخ روزانه‌ی بیت کوین، میزان سودآوری یک دستگاه را برای شما محاسبه خواهند کرد. از جمله ماشین حساب هایی که برای محاسبه سود استخراج می توانید استفاده کنید، WhatToMine است.

بهترین ماینرها برای فارم در سال 2022

سوالی که باید در مورد انتخاب دستگاه برای فارم از خودتان بپرسید این است که آیا فارم شما صنعتی است و یا خانگی؟ برای فارم‌های صنعتی، عموما به دلیل امکان تامین برق بیشتر می‌توان از دستگاه‌هایی با توان پردازشی بالاتر استفاده کرد. در عین حال به دلیل اینکه دستگاه در محیط صنعتی نگه داری می‌شود، باید مقاومت بیشتری در مقابل عوامل محیطی داشته باشند. دستگاه ماینر برای استفاده‌ی خانگی عموما باید مصرف برق پایین تری داشته باشد و حتما به این نکته توجه کنید که نگهداری ماینر در محیط مسکونی به دلیل داشتن صدای فراوان باعث آزار اطرافیان می‌شود. پس دستگاهی انتخاب کنید که علاوه بر مصرف برق متناسب، سر و صدای کمتری نیز داشته باشد.

بهترین ماینرها برای فارم

اگر قصد دارید در ابعاد صنعتی به ماینینگ بپردازید، بهترین ماینرها برای فارم صنعتی در سال 2022 که از لحاظ توان پردازشی و مصرف انرژی در بالاترین رتبه‌های بازار قرار دارند به شرح زیر است :

 • Antminer S19 Pro، توان پردازشی: 110 تراهش
 • +Antminer T9، توان پردازشی: 10.5 تراهش
 • Avalon A1166 Pro، توان پردازشی: 81 تراهش
 • ++WhatsMiner M30S، توان پردازشی: 112 تراهش
 • Avalon 1246، توان پردازشی: 90 تراهش

اما اگر مایل هستید ماینینگ را در محیط و ابعاد خانگی انجام دهید، لیست بهترین ماینرها برای فارم کمی تغییر خواهد کرد. محبوب‌ترین دستگاه‌ها برای ماینینگ خانگی از نظر کاربران را کمپانی Bitmain تولید و عرضه می‌کند.

 • WhatsMiner M30S ، توان پردازشی : 86 تراهش
 • Antminer S7 ، توان پردازشی : 4.7 تراهش
 • Antminer S19 ، توان پردازشی : 110 تراهش
 • +Antminer L3 ، توان پردازشی : 596 مگاهش
 • Antminer D3 : توان پردازشی : 19.3 گیگاهش

پیشنهاد برای مطالعه : 6 مرحله آموزش راه اندازی مزرعه بیت کوین؛ صفر تا صد استخراج بیت کوین


✔نکته: به یاد داشته باشید برای فعالیت در حوزه‌ی استخراج رمزارز یا همان ماینینگ، نیازمند مجوزهای لازم و اسناد قانونی بودن دستگاه‌ها خواهید بود. ماینینگ خانگی در ایران غیر قانونی است و استفاده از برق خانگی برای استخراج رمزارز تبعات قانونی خواهد داشت.

سخن آخر

راه اندازی فارم، نکات تخصصی و مهمی دارد که در مقالات دیگر ویرا ماینر به آن‌ها اشاره کرده‌ایم. در این مقاله سعی کردیم تا برای انتخاب ماینرهای مناسب فارم شما را راهنمایی کنیم. همانطور که گفتیم، در انتخاب ماینرهای مناسب فارم صنعتی و خانگی، باید به عواملی مانند قیمت دستگاه، میزان برق مصرفی و توان پردازشی دستگاه ماینر توجه کنید. همچنین برای اطلاعات بیشتر و مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با متخصصان ویرا ماینر تماس بگیرید.


Deprecated: File پوسته بدون comments.php is deprecated since version 3.0.0 with no alternative available. لطفاً یک قالب comments.php در پوسته‌ی خود قرار دهید. in /var/www/html/viraminer/wp-includes/functions.php on line 5583

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

مقالات مرتبط