بهترین ماینرها برای فارم صنعتی و خانگی در سال 2022

۱۴۰۱/۰۵/۰۵ زمان مطالعه : نویسنده : mina jahanbakhshi

سال‌های زیادی از پیدایش ازهای دیجیتال و معرفی صنعت ماینینگ نمی‌گذرد؛ با این حال استخراج بیت کوین توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران بزرگ دنیا را به خود جلب کرده است. به دلیل نرخ پایین مصرف برق کشور، بسیاری از سرمایه‌گذاران ایرانی در حوزه استخراج ارز دیجیتال فعالیت دارند. شناسایی و انتخاب بهترین ماینرها برای فارم، مهم‌ترین قدم برای علاقه‌مندان به فعالیت در صنعت ماینینگ است.

شما برای استخراج ارز دیجیتال در ابعاد صنعتی و حتی خانگی به برنامه‌ریزی دقیق و مدیریت سرمایه درست نیاز دارید؛ چرا که در صورت مدیریت غلط سرمایه، ماینینگ نه تنها سودآوری نداشته بلکه منجر به ضررهای مالی هم می‌شود. ساختار منحصربه‌فرد بیت کوین برای مدیریت تورم و ثابت نگه داشتن میزان عرضه، میزان سختی شبکه را با توجه به تعداد ماینرهای فعال، افزایش یا کاهش می‌دهد. به بیان ساده‌تر معادلات ریاضی بلاک‌ها با افزایش سختی شبکه، پیچیده‌تر می‌شوند.

در روزهای ابتدایی عرضه بیت کوین کاربران به راحتی می‌توانستند با توان پردازشی کامپیوتر خود، بیت کوین استخراج کنند؛ اما شرایط در حال حاضر اصلا به سادگی گذشته نیست. افزایش قابل توجه سختی شبکه بیت کوین باعث شده استخراج دیگر با تجهیزات سخت افزاری معمولی امکان‌پذیر نباشد. نکته دیگر که باید هنگام سرمایه‌گذاری در نظر بگیرید این است که با رشد روزافزون صنعت ماینینگ و به رسمیت شناخته شدن آن، برای استخراج قانونی باید از مجوزهایی از سوی دولت داشته باشید.

علاوه بر آن ماینینگ خانگی به دلیل قطعی‌های مکرر برق، غیر قانونی اعلام شده است و پیگرد قانونی دارد. در این مقاله علاوه بر معرفی انواع ماینر، نکاتی کاربردی برای انتخاب بهترین ماینرها برای فارم ارائه می‌دهیم. در انتها تعدادی از بهترین دستگاه‌های ماینر خانگی و صنعتی را معرفی می‌کنیم؛ با ویراماینر همراه باشید.

انواع دستگاه ماینر

صنعت ماینینگ طی چند سال اخیر متحمل تغییرات قابل توجهی شده است. در این بخش خلاصه‌ای از تاریخچه انواع دستگاه‌های ماینر را با هم مرور می‌کنیم.

پردازنده مرکزی

در روزهای ابتدایی پیدایش ارز دیجیتال، بیت کوین به قدری ناشناخته بود که ماینرها به راحتی با پردازنده مرکزی (CPU) کامپیوتر خود، بیت کوین استراج می‌کردند. با توجه به شرایط کنونی بازار، استخراج با پردازنده مرکزی تقریبا غیر ممکن است. البته شاید بتوانید با استفاده از قدرت پردازشی سیستم خود، سایر ارزهای دیجیتال قابل استخراج که محبوبیت چندانی بین سرمایه‌گذاران ندارند را استخراج کنید. اما حتما پیش از انجام اقدامات لازم جهت استخراج، پروژه مورد نظر و کاربرد‌های آن را بادقت مورد بررسی قرار دهید. آیا گزینه مورد نظر ارزش سرمایه‌گذاری دارد؟

کارت گرافیک

با استقبال بیشتر سرمایه‌گذاران از صنعت ماینینگ، سختی شبکه بیت کوین هم افزایش یافت. از انجایی که قدرت پردازشی کارت‌ گرافیکی (GPU) به نسبت بیشتر است؛ ماینرها برای افزایش شانس خود در فرآیند استخراج از کارت‌های گرافیکی استفاده می‌کردند.

مدار مجتمع برنامه‌پذیر

مدار مجتمع برنامه‌پذیر (FPGA) عموما در زمینه اجرای عملیات‌های خاص برنامه‌ریزی کرد. کاربران این نوع ماینر را برای استخراج نوع خاصی ارز دیجیتال، برنامه‌ریزی می‌کردند. از آنجایی که قدرت پردازشی FPGA بیشتر از کارت‌های گرافیکی است؛ شانس ماینرها برای استخراج موفق را افزایش می‌دهد.

اسیک ماینر

اسیک ماینر (ASIC) در حال حاضر به عنوان به‌روزترین سخت افزار موجود در صنعت ماینینگ شناخته می‌شود. اسیک ماینر به صورت اختصاصی برای استخراج نوع خاصی ارز دیجیتال طراحی و ساخته شده است. از همین رو اسیک‌ ماینر پربازده‌ترین یا به عبارتی سودآوری قابل قبولی برای استخراج کنندگان به همراه دارد.


بیشتر بخوانید: پروتکل لایه دوم بیت کوین


انتخاب بهترین دستگاه برای فارم

فرض کنیم تمام مجوزهای لازم برای فعالیت در صنعت ماینینگ را دریافت کرده‌اید؛ یکی از فاکتورهای اصلی سوددهی استخراج کنندگان، انتخاب بهترین ماینرها برای فارم است. به بیان ساده‌تر، با توجه به رشد روزافزون در صنعت ساخت سخت افزارهای ماینینگ و همچنین بیشتر شدن سختی شبکه انتخاب پربازده‌ترین ماینرها برای فارم همواره اهمیت بسیار بالایی دارد. اما توجه به چه نکاتی هنگام انتخاب سودآورترین ماینر لازم و ضروری است؟

همانطور که در مقاله «مزرعه ارز دیجیتال چیست؟ از استخراج تا مدیریت» هم گفته شد؛ عوامل متعددی میزان سودآوری استخراج کنندگان را تحت تاثیر قرار می‌دهند. برای درک اصلی‌ترین عوامل تاثیرگذار در میزان سودآوری ماینرهای ارز دیجیتال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هش ریت یا همان قدرت پردازشی دستگاه
 • میزان مصرف برق دستگاه‌ ماینر
 • تعرفه برق
 • سختی شبکه
 • قیمت بیت کوین

 

 

انتخاب بهترین ماینرها برای فارم

هش ریت مزرعه ارز دیجیتال، مجموع توان پردازشی دستگاه‌های ماینر موجود در مزرعه استخراج را نشان می‌دهد. در برخی موارد مجموع توان پردازشی فارم استخراجی با ماینرهای کمتر، بیشتر از یک مزرعه استخراج بزرگ است. اگر با ساختار کلی صنعت ماینینگ آشنایی داشته باشید؛ قطعا می‌دانید که توان پردازشی بیشتر، شانس شما برای استخراج موفق را افزایش می‌دهد. شما می‌توانید با استفاده از ماشین حساب ارزهای دیجیتال ویراماینر، درآمد حدودی حاصل از سرمایه‌گذاری در صنعت ماینینگ را محاسبه کنید.


بیشتر بخوانید: 8 نکته مهم قبل از راه اندازی فارم استخراج بیت کوین


ماینرهای مناسب فارم صنعتی و خانگی

مهم ترین قدم برای استخراج رمزارزها در ابعاد فارم، خرید سخت افزار قابل اتکا و مطمئن است؛ اما چطور می‌توانیم دستگاه مناسب را انتخاب کنیم؟ این انتخاب به چندین عامل بستگی دارد که در ادامه بررسی می کنیم:

بهترین ماینرها برای فارم

هش ریت

اول از همه باید هش ریت ماینرهای مناسب فارم و محاسبه ی درصد هش ریت دستگاه از شبکه را در نظر گرفت. هرچه سختی شبکه بالاتر می‌رود، توان پردازشی دستگاه‌های قدیمی‌تر برای شرکت در مسابقه‌ی پیدا کردن بلاک جدید و دریافت جایزه، ناکافی تر خواهد بود. با در نظر گرفتن توسعه‌ی روزافزون سخت افزارهای ماینینگ، رقابت در این حوزه روز به روز سخت تر خواهد شد. بنابراین انتخاب دستگاه مناسب از لحاظ توان پردازشی، درصد موفقیت کسب درآمد را بالاتر خواهد برد.

قیمت دستگاه

قیمت بهترین ماینرها برای فارم، عامل مهم دیگری است که باید خوب به آن توجه کرد. قیمت این سخت افزارها بر اساس کارایی، دوام و قدرت محاسباتی آن‌ها تعیین می‌شود. بدیهی است که دستگاه ارزانتر، راندمان پایین تر و سودآوری کم تری خواهد داشت. در نتیجه قیمت دستگاه، در کارآیی و راندمان دستگاه تاثیر مستقیم خواهد داشت. پس مهم است که در انتخاب ماینرهای مناسب فارم، به فاکتور قیمت دستگاه توجه ویژه شود.

بهره وری ماینرهای مناسب فارم صنعتی

سخت افزارهای استخراج، اساسا برای تبدیل انرژی (برق و …) به بیت کوین طراحی و ساخته شده‌اند. اگر اطمینان ندارید که چطور بهترین دستگاه را برای استخراج بیت کوین انتخاب کنید، بهترین راه این است که بر روی عامل بهره وری دستگاه‌ها تمرکز کنید. بهره وری یک دستگاه به عواملی مانند میزان انرژی مصرفی توسط سخت افزار، توان پردازشی و سختی شبکه بستگی دارد. همچنین در این مورد می‌توانید با کارشناسان مشاوره و راه اندازی مزرعه ارز دیجیتال ویرا فارم مشورت نمایید.

محاسبه بهره وری و سود دستگاه

قبل از خرید ماینرهای مناسب فارم، برای محاسبه‌ی سودآوری دستگاه‌ها می‌توانید از ماشین حساب‌‌های آنلاین مخصوص محاسبه‌ی سود ماینینگ استفاده کنید. این ماشین حساب‌ها بر اساس توان پردازشی دستگاه، مصرف انرژی و نرخ روزانه‌ی بیت کوین، میزان سودآوری یک دستگاه را برای شما محاسبه خواهند کرد. از جمله ماشین حساب هایی که برای محاسبه سود استخراج می توانید استفاده کنید، WhatToMine است.

بهترین ماینرها برای فارم در سال 2022

سوالی که باید در مورد انتخاب دستگاه برای فارم از خودتان بپرسید این است که آیا فارم شما صنعتی است و یا خانگی؟ برای فارم‌های صنعتی، عموما به دلیل امکان تامین برق بیشتر می‌توان از دستگاه‌هایی با توان پردازشی بالاتر استفاده کرد. در عین حال به دلیل اینکه دستگاه در محیط صنعتی نگه داری می‌شود، باید مقاومت بیشتری در مقابل عوامل محیطی داشته باشند.

دستگاه ماینر برای استفاده‌ی خانگی عموما باید مصرف برق پایین تری داشته باشد و حتما به این نکته توجه کنید که نگهداری ماینر در محیط مسکونی به دلیل داشتن صدای فراوان باعث آزار اطرافیان می‌شود. پس دستگاهی انتخاب کنید که علاوه بر مصرف برق متناسب، سر و صدای کمتری نیز داشته باشد.

بهترین ماینرها برای فارم

اگر قصد دارید در ابعاد صنعتی به ماینینگ بپردازید، بهترین ماینرها برای فارم صنعتی در سال 2022 که از لحاظ توان پردازشی و مصرف انرژی در بالاترین رتبه‌های بازار قرار دارند به شرح زیر است :

 • Antminer S19 Pro، توان پردازشی: 110 تراهش
 • +Antminer T9، توان پردازشی: 10.5 تراهش
 • Avalon A1166 Pro، توان پردازشی: 81 تراهش
 • ++WhatsMiner M30S، توان پردازشی: 112 تراهش
 • Avalon 1246، توان پردازشی: 90 تراهش

اما اگر مایل هستید ماینینگ را در محیط و ابعاد خانگی انجام دهید، لیست بهترین ماینرها برای فارم کمی تغییر خواهد کرد. محبوب‌ترین دستگاه‌ها برای ماینینگ خانگی از نظر کاربران را کمپانی Bitmain تولید و عرضه می‌کند.

 • WhatsMiner M30S، توان پردازشی : 86 تراهش
 • Antminer S7، توان پردازشی : 4.7 تراهش
 • Antminer S19، توان پردازشی : 110 تراهش
 • +Antminer L3، توان پردازشی : 596 مگاهش
 • Antminer D3، توان پردازشی : 19.3 گیگاهش

نکته: به یاد داشته باشید برای فعالیت در حوزه‌ی استخراج رمزارز یا همان ماینینگ، نیازمند مجوزهای لازم و اسناد قانونی بودن دستگاه‌ها خواهید بود. ماینینگ خانگی در ایران غیر قانونی است و استفاده از برق خانگی برای استخراج رمزارز تبعات قانونی خواهد داشت.

دستگاه ماینر S19 Pro

دستگاه ماینر S19 Pro از محصولات محبوب و پرطرفدار شرکت بیت مین است. این محصول با توان پردازشی 110 تراهش بر ثانیه، عملکرد قابل قبولی در فرآیند استخراج ارائه می‌دهد. با توجه به سازگاری این اسیک ماینر با الگوریتم SHA-256، استخراج بیت کوین با استفاده از توان پردازشی S19 Pro امکان‌پذیر است. ماینر S19 Pro به کمک 4 فن خنک کننده، گرمای تولیدی در فرآیند استخراج را کنترل و مدیریت می‌کند. مصرف برق این محصول هم برابر با 3250 وات است.

دستگاه ماینر S19 XP Hyd

یکی دیگر از محصولات شرکت بیت مین که به تازگی در بازار عرضه شده است؛ ماینر S19 XP Hyd نام دارد. این محصول با سیستم خنک کننده آبی، گرما تولیدی در فرآیند استخراج مدیریت می‌کند. در حالت کلی جایگزینی فن‌ با سیستم خنک کننده آبی، طول عمر مفید دستگاه را تا حد قابل توجهی افزایش می‌دهد. بنابراین یکی از مزیت‌های اصلی ماینر S19 XP هیدرو، طول عمر بیشتر آن است.

از سوی دیگر ماینر S19 XP Hyd با ارائه 255 تراهش بر ثانیه طی فرآیند استخراج به عنوان قوی‌ترین و پرسودترین ماینر موجود در بازار شناخته می‌شود. ماینر S19 XP، قابلیت استخراج ارزهای دیجیتال سازگار با الگوریتم SHA-256 را در اختیار شما قرار می‌دهد. مصرف برق این محصول نیز برابر با 5304 وات است.

بهترین دستگاه های ماینر خانگی

با توجه به قوانین کنونی کشور، استخراج در فضای خانه غیر قانونی است. در حالت کلی دستگاه‌های ماینر طی مشاکرت در فرآیند استخراج، گرما و صدای قابل توجهی تولید می‌کنند. همین موضوع نگهداری ماینر در فضای خانه را سخت می‌کند. حتی در برخی موارد احتمال بروز حوادثی مانند آتش‌سوزی بسیار بالا است. اما نگهداری و استفاده از کدام ماینر در فضای خانه منطقی است؟ در ادامه دو مورد از دستگاه‌های ماینر خانگی را به شما معرفی می‌کنیم.

دستگاه ماینر اینوسیلیکون T2 Turbo

دستگاه ماینر T2 Turbo با توان پردازشی 24 تراهش بر ثانیه و مصرف برق 1980 وات، می‌تواند گزینه مناسبی برای استخراج در فضای خانه باشد. همانطور که مشاهده می‌کنید؛ این محصول شرکت اینوسیلیکون مصرف برق بالایی ندارد. البته صدای تولیدی آن برابر با 72 دسی بل است. با توجه به این میزان، ممکن است صدای تولیدی ماینر T2 Turbo آزاردهنده باشد. شما می‌توانید با استفاده از توان پردازشی این ماینر، ارزهای دیجیتال سازگار با الگوریتم SHA-256 را استخراج کنید.

دستگاه ماینر ++L3

ماینر ++L3 هم به عنوان یکی از محصولات شرکت بیت مین می‌تواند گزینه مناسبی برای استخراج خانگی باشد. ابته این محصول با الگوریتم Scrypt سازگاری دارد؛ بنابراین شما نمی‌توانید به کمک ماینر ++L3، بیت کوین استخراج کنید. دوج کوین و لایت کوین از جمله گزینه‌های قابل استخراج با این محصول هستند. توان پردازشی و مصرف برق ماینر ++L3 به ترتیب برابر با 596 مگاهش بر ثانیه و 1050 وات است. مصرف برق پایین این محصول موجب شده تا در دسته ماینرهای خانگی قرار بگیرد. ماینر ++L3 با صدای تولیدی 70 دسی بل، صدای نسبتا زیادی طی فرآیند استخراج تولید می‌کند.

سخن پایانی

راه اندازی فارم، نکات تخصصی و مهمی دارد که در مقالات دیگر ویرا ماینر به آن‌ها اشاره کرده‌ایم. در این مقاله سعی کردیم تا برای انتخاب ماینرهای مناسب فارم شما را راهنمایی کنیم. همانطور که گفتیم؛ در انتخاب ماینرهای مناسب فارم صنعتی و خانگی، باید به عواملی مانند قیمت دستگاه، میزان برق مصرفی و توان پردازشی دستگاه ماینر توجه کنید. همچنین برای اطلاعات بیشتر و مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با متخصصان ویرا ماینر تماس بگیرید.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

مقالات مرتبط

بالا