۱۵ / ۰۷ / ۰۱ زمان مطالعه : نویسنده : فاطمه زیودار

در سالهای اخیر با توجه به رشد روز افزونی که در حوزه ارزهای دیجیتال و فارم ها صورت گرفته این فعالیت به عنوان یک فعالیت قانونی شکل گرفته است. برای انجام هر فعالیتی به صورت قانونی باید مجوز هایی برای راه اندازی کسب و کار مذکور اخذ گردد که فارم ماینینگ ارز دیجیتال چه به صورت ریگ ماینینگ چه غیر آن نیز از این قضیه مستثنی نیست. جهت ایجاد این کسب و کار باید مجوز راه اندازی فارم یا مجوزهای مربوطه را از سازمان صنعت، معدن و تجارت اخذ گردد، در صورت عدم دریافت مجوز سازمان نیرو اجازه استفاده از برق یا گاز را برای این مزارع ماینینگ نمی دهد.

البته که باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که برای تهیه دستگاه ماینر باید با مجوز اقدام کنید چرا که در صورت خرید غیر قانونی ماینر، دستگاه مورد نظر قاچاق محسوب می شود و امکان ضبط دستگاه توسط دولت وجود خواهد داشت.پس قبل از شروع به فعالیت در این حوزه ابتدا به طور کامل بازار را بررسی کنید و نقاط ضعف و قوت ها را یافته و پس از اخذ مجوز راه اندازی فارم به صورت کاملا قانونی شروع به فعالیت کنید.

مجوز راه اندازی فارم

استخراج رمز ارز چیست؟

وظیفه ماینرهایی که در شبکه بلاک چین فعالیت میکنند تائید تراکنش های موجود بر روی شبکه بلاک چین و افزودن بلاک جدید به بلاک چین است. ماینرها با انجام معادلات پیچیده تراکنش ها را تایید می کنند. حل معادلات پیچیده و دشوار امری پیچیده است که فقط از عهده ماینر ها بر می آید و به دلیل سخت بودن این فرآیند و شباهت داشتن به سختی کار در معدن را ماینینگ یا استخراج نام نهادند.

در صورتی که بتوانید فارم ماینینگ خود را به صورت قانونی راه اندازی کنید به سرعت می توانید درآمد مناسبی کسب کنید.

 

فارم ماینینگ چیست؟

یکی از راه ها جهت کسب درآمد از بازار ارز های دیجیتال، فارم ها یا مزارع ماینینگ هستند که در مقیاس های مختلف وجود دارد؛ که البته روش های زیادی برای استخراج رمز ارز  وجود دارد که فارم یکی از بهترین راه های کسب درآمد در این زمینه است. به نکته نیز توجه کنید که فارم ها با اینکه یکی از بهترین روش های کسب درآمد ماینینگ هستند.

اما چالش های بسیار زیادی برای راه اندازی آنها وجود دارد که در ادامه آنها را بررسی می کنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا با چالش ها و مجوز راه اندازی فارم به صورت قانونی برای راه اندازی کسب و کار بیشتر آشنا شویم.


بیشتر بخوانید: برای راه اندازی فارم ماینینگ به چه تعداد دستگاه ماینر نیاز است؟

بیشتر بخوانید: آموزش راه‌ اندازی فارم ماینینگ خانگی

بیشتر بخوانید: 8 مورد از نکات راه اندازی فارم بیت کوین پیش از ایجاد آن


در مزرعه های استخراج یا فارم های ماینینگ تعداد زیادی از دستگاه ها کنار یکدیگر به صورت شبانه روزی فعالیت می کنند و دستگاه ها هیچ گاه خاموش نمی شوند چرا که با خاموش شدن هر یک از دستگاه یا خراب شدن آنها، دستگاه مورد نظر از چرخه ماینینگ خارج می شود و عملا سود آوری مزرعه پایین می آید.

راه اندازی فارم ماینینگ به صورت قانونی

در صورتی که تمایل به استفاده از ماینر در فضای خانگی داشته باشید (توجه داشته باشید استفاده از ماینر در خانه غیر قانونی است) باید توجه داشته باشید که به دلیل قدرت پردازش بالایی که این دستگاه ها دارند و اینکه خاموش نمی شوند، گرمای بسیار زیادی تولید می کنند و نیازمند صرف برق بسیار زیادی نیز می باشد. پس با این تفاسیر بهتر است که از فارم استفاده کنید.

برای فارمی که راه اندازی میکنید کوین مناسبی را جهت استخراج در نظر بگیرید که مدت زیادی از استخراج آن باقی مانده باشد. بیت کوین یکی از رمز ارزهایی است که از طریق ماین کردن یا ماینینگ یا استخراج حاصل می شود. مدت زمان بسیار زیادی طول می کشد که این رمز ارز  استخراج شود. در صورت انتخاب کوین مناسب برای ماین کردن دیگر نیازی به نگرانی جهت از بین رفتن سرمایه خود نیست اما توجه داشته باشید کارکرد اصلی فارم ماینینگ سرمایه گذاری بلند مدت است.

 

دستورالعمل وزارت صنعت برای ایجاد مزرعه ارز دیجیتال و مجوز راه اندازی فارم

بر اساس بیانات معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، برای ایجاد فارم های ماینینگ باید مجوز های مورد نیاز از طریق سایت بهین یاب تهیه شود. هر استان به صورت جداکانه می تواند درخواست خود را از طریق سازمان صنعت و معدن همان استان پیش ببرد. همچنین اعلام کرد که برای محدودیت های مکانی نیز احداث فارم در شهرک های صنعتی و مناطق آزاد تجاری صنعتی کاملا مجاز است ولی در مناطق صنعتی که اکتیو هستند و فعالیت می کنند این امر غیر مجاز است. دست کم باید 3 سال از عدم فعالیت واحد هایی که در حال حاضر آزاد هستند گذشته باشد.

یکی ازمواردی که هنگام اخذ مجوز راه اندازی فارم باید دقت کنید این است که مکان مورد نظر جهت احداث فارم باید حداقل قرارداد یکساله داشته باشد (در واقع نیازی به مالکیت سوله نیست به صورت اجاره نیز این عمل امکان پذیر است). نکته بعدی این است که مجوز باید به نام شرکت باشد پس ابتدا باید شرکت مورد نظر را تشکیل داده و سپس اقدام به تهیه مجوز ها کنید. چرا که اخذ مجوز به نام شخصیت حقیقی یا حقوقی امکان پذیر نیست.

بعد دریافت جواز تاسیس فارم ماینینگ، جهت دریافت برق مورد نیاز فارم ماینینگ و عملیات استخراج، اطلاعات و مشخصات مجوز راه اندازی فارم برای تاسیس توسط سامانه صمت به وزارت نیرو ارجاع داده  می شود. پس از طی مراحل کاری، مجوز از سمت وزارت نیرو به سامانه صمت مجدد ارسال می شود.

همچنین در طی فرایند کسب مجوز، اطلاعات مکانی فارم نیز در سامانه بهین یاب ثبت می گردد چرا که جهت دریافت مجوز تاسیس باید حتما مکان مورد نظر مورد بررسی قرار گیرد.

 

کلام آخر

استخراج رمز ارز یکی از روش های نوین کسب درآمد است. برای استخراج رمز ارز روش های گوناگونی وجود دارد. یکی از روش های استخراج رمز ارز فارم های ماینینگ یا مرزعه استخراج ارز دیجیتال است. در فارم ها تعداد بسیار زیادی از دستگاه ها کنار یکدیگر به فعالیت می پردازند. عملیات ماینینگ در فارم ها با سرعت و قدرت بالاتری انجام می شود؛ چرا که توان پردازشی دستگاه های مختلف با یکدیگر ترکیب شده و به فعالیت می پردازند.

اما باید توجه داشته باشید که فارم ها نیازمند مجوز هایی از سازمان صنعت معدن تجارت و وزارت نیرو هستند که برای دریافت مجوز راه اندازی فارم باید از طریق سایت بهین یاب اقدام کنید.

ویرا ماینر با سالها تجربه در خصوص  مشاوره، راه اندازی و نگهداری فارم با مقیاس های مختلف آماده ارائه خدمات در سراسر کشور می باشد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات مرتبط