همه چیز درباره بیت مین (Bitmain) ؛ غول بزرگ ماینرهای بیت کوین

۱۴۰۲/۰۹/۰۱ زمان مطالعه : نویسنده : صبا فلاح

بیت مین یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان دستگاه‌های ماینر بیت کوین است؛ محصولات شرکت Bitmain با نام انت ماینر (ANTMINER) تولید و در بازار عرضه می‌شوند. این شرکت توانست با فعالیت حرفه‌ای خود در زمینه تولید ماینر، جایگاه خود در بازار را حتی بعد از گذشت چندین سال حفظ کند. در این مقاله شما را با شرکت بیت مین و جزئیات فعالیت آن در صنعت ماینینگ بیشتر آشنا می‌کنیم؛ با ویراماینر همراه باشید.

درباره شرکت بیت مین

بیت مین (Bitmain) به عنوان شرکت پیشرو در زمینه تولید تجهیزات پیشرفته استخراج بیت کوین مانند اسیک ماینرها، فعالیت دارد. شرکت Bitmain با استفاده از تجهیزات باکیفیت و تکنولوژی‌های روز دنیا توانسته بخش بزرگی از بازار دستگاه‌های ماینر را از آن خود کند. این شرکت در چین، ایالات متحده آمریکا، سنگاپور، مالزی، قزاقستان و سایر کشورها نمایندگی دارد. در واقع Bitmain با به‌کارگیری جدید‌ترین تکنولوژی‌های روز دنیا، دستگاه‌های ماینر را توسعه می‌دهد؛ از همین رو مزیت رقابتی شرکت بیت مین مصرف انرژی بسیار کم دستگاه‌های انت ماینر است.

انت ماینر ؛ محصول بیت مین (Bitmain)

اگر با پروژه‌های بازار ارز دیجیتال آشنایی داشته باشید؛ قطعا می‌دانید که بیت کوین تنها دارایی دیجیتال قابل استخراج نیست. اسیک ماینرها دارای ساختار انحصاری هستند؛ بدین صورت که با استفاده از توان پردازشی این تجهیزات تنها قابلیت استخراج نوع خاصی از ارز دیجیتال را دارید. البته شرکت بیت مین محصولاتی را هم برای استخراج سایر ارزهای دیجیتال تولید کرده است. همانطور که پیش‌تر هم گفته شد بیت مین با توسعه اسیک ماینرهای قدرتمند و کم مصرف، صنعت استخراج ارز دیجیتال را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار داده است.

با گذشت زمان، فراگیری بیت کوین و پیشرفت بیشتر بیت مین، فعالیت این شرکت هم در حوزه ارز دیجیتال گسترش پیدا کرد. راه‌اندازی انت پول (ANTPOOL) به عنوان یکی از بزرگ‌ترین استخرهای استخراج جهان، پلتفرم BTC.com، ارائه دهنده سرویس استخراج ابری به نام Bitdeer از جمله اقدامات اصلی Bitmain طی سال‌های گذشته هستند.

تاریخچه بیت مین

بسیاری از افراد علاقه‌مند به فعالیت در صنعت ماینینگ، اطلاعات دقیقی از ساختار آن ندارند. شاید از خودتان بپرسید؛ شناخت شرکت‌های پیشرو فعال در حوزه استخراج بیت کوین چه فایده‌ای دارد؟ بررسی روند پیشرفت و آشنایی با رویکرد کلی تولیدکنندگان محبوبی مانند Bitmain، پیش‌بینی آینده بازار ارز دیجیتال و صنایع مرتبط با آن را آسان‌تر می‌کند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در ادامه، تاریخچه بیت مین را به صورت خلاصه مورد بررسی قرار می‌دهیم.

2013

راه اندازی بیت مین به عنوان اولین شرکت تولیدکننده ماینر بیت کوین و اسیک ماینر در جهان

2014

راه اندازی یکی از پیشگامان استخرهای استخراج با نام انت پول

طراحی، توسعه و تولید انت ماینرهای S2 ،S3، S4 و S5 به عنوان ماینر بیت کوین

2015

راه‌ اندازی پلتفرم BTC.com

2016

تولید و عرضه انت ماینر S9

توسعه تراش هوش مصنوعی SOPHON

2017

تولید و عرضه ماینرهای دارای قابلیت ماین دش، لایت کوین، سیا کوین و سایر ارزهای دیجیتال قابل استخراج

2018

راه‌اندازی سرویس استخراج ابری Bitdeer

تولید و عرضه ماینرهای دارای قابلیت ماین زی کش، دش، لایت کوین، دیکرد، مونرو کلاسیک و سایر ارزهای دیجیتال قابل استخراج

2019

تولید و عرضه انت ماینرهای سری S17 به عنوان ماینر بیت کوین

2020

تولید و عرضه انت ماینر S19 به عنوان ماینر بیت کوین

2021

تولید و عرضه انت ماینر S19 XP به عنوان ماینر بیت کوین

تولید و عرضه ماینرهای دارای قابلیت ماین دش، لایت کوین و سایر ارزهای دیجیتال قابل استخراج

2022

طراحی، توسعه و عرضه ماینرهای دارای سیستم خنک کننده آبی یا هیدرو

تولید و عرضه سیستم‌های خنک کننده ابی بیت کوین از جمله انت ماینر S19 Hyd

تولید و عرضه ماینرهای دارای قابلیت ماین اتریوم کلاسیک، زی کش، نروس نتورک، کادنا، هندشیک و سایر ارزهای دیجیتال قابل استخراج

بیت مین ؛ غول بزرگ ماینرهای بیت کوین

شرکت Bitmain با طراحی، توسعه و عرضه زیرساخت‌های محاسباتی پیشرفته و ارائه راه حل‌های کاربردی، خدمات قابل قبولی به کاربران شبکه‌های بلاک چینی ارائه می‌دهد. به عنوان مثال انت ماینر S9 به عنوان یکی از محبوب‌ترین محصولات بیت مین در سال 2016 عرضه شد؛ این ماینر حتی بعد از گذشت چندین سال برای استخراج بیت کوین به کار گرفته می‌شود. همین موضوع به تنهایی نشانگر کیفیت و ساختار قدرتمند ماینرهای بیت مین است. اگر با ساختار کلی دستگاه‌های ماینر آشنایی داشته باشید؛ قطعا می‌دانید که این تجهیزات به دلیل فعالیت شبانه روزی بعد از گذشت مدتی کارایی خود را از دست می‌دهند.

انت ماینر S9

البته رعایت برخی نکات، نگهداری دستگاه در زیرساخت استاندارد و سرویس دوره‌ای، طول عمر مفید ماینر را افزایش می‌دهد. در حالت کلی خرابی قطعات و بروز اختلال در عملکرد کلی دستگاه‌های ماینر از جمله چالش‌های سرمایه‌گذاران فعال در این حوزه است. با توجه به تعداد محدود مراکز معتبر و متخصص فعال در این حوزه، کاربران برای تعمیر ماینر هم با مشکل مواجه هستند. در صورت بروز مشکل برای دستگاه خودتان نگران نباشید؛ چرا که شما همواره می‌توانید از مجموعه هشبان به عنوان اولین و مجهزترین مرکز تخصصی ماینر در ایران کمک بگیرید. متخصصان هشبان خدمات قابل قبولی در زمینه تعمیر تخصصی دستگاه‌های ماینر ارائه می‌دهند.

همانطور که پیش‌تر اشاره شد؛ شما برای نگهداری دستگاه‌های ماینر باید زیرساخت استاندارد ایجاد کنید. کارشناسان مجموعه ویراماینر، تمامی خدمات تخصصی مربوط به مشاوره، راه اندازی و نگهداری دستگاه ماینر را به سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به صنعت ماینینگ ارائه می‌دهد. تجربه ثابت کرده است که این شرکت تولیدکننده دستگاه ماینر با ارائه محصولات کاربردی و ایجاد شعب نمایندگی در کشورهای مختلف سعی دارد؛ نیازهای فعالین صنعت ماینینگ در زمینه تجهیزات استخراج را پوشش دهد.

تمام مواردی که درباره شرکت Bitmain گفته شد؛ در نهایت به حفظ جایگاه بیت مین کمک کرده‌اند. در واقع بازار ارز دیجیتال و صنعت ماینینگ طی بازه‌های زمانی مختلف نوسانات شدیدی را تجربه کردند؛ اما شرکت بیت مین همچنان در لیست بزرگ‌ترین تولیدکنندگان اسی ماینر قرار دارد. کارشناسان این شرکت از همان مراحل ابتدایی طراحی و توسعه محصول، کیفیت و عملکرد قوی دستگاه را در نظر می‌گیرند. بسیاری از دارندگان انت ماینر نسبت به خدمات پس از فروش و پشتیبانی Bitmain ابراز رضایت می‌کنند.

استخراج یک فرآیند کاملا رقابتی است. با ترویج بیت کوین در جهان، افزایش تعداد سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به صنعت ماینینگ و سختی شبکه، چالش‌های فعالیت در این حوزه هم روز‌به‌روز بیشتر می‌شود. بنابراین Bitmain با وجود سختی دوام آوردن و تداوم در این صنعت رقابتی، عملکرد خوبی از خود نشان داده است و همچنان به عنوان یکی از پیشگامان تولید اسیک ماینر در بازار شناخته می‌شود.

استخراج بیت کوین با بیت مین

پروژه‌های فعال در بازار ارز دیجیتال، روش‌های متفاوتی را برای مدیریت تراکنش‌ها و حفظ امنیت شبکه بلاک چین به کار می‌گیرند؛ برای کسب بیشتر در این زمینه مطالعه مقاله «معرفی 10 الگوریتم استخراج رمز ارز» را پیشنهاد می‌کنیم. بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال جهان از الگوریتم اثبات کار (PoW) استفاده کرد؛ بعد از گذشت چندین سال از معرفی و عرضه بیت کوین این شیوه مطمئن‌ترین روش برای مدیریت پروژه‌های بلاک چینی است.

با توجه به همین رویکرد، بیشتر دستگاه‌های ماینر شرکت Bitmain با الگوریتم SHA-256 سازگاری دارند. با افزایش میزان سختی شبکه و نیاز افراد به استفاده از تجهیزات قوی‌تری، Bitmain همواره در حال توسعه قطعات اسیک ماینرها و ارتقاء عملکرد دستگاه‌های خود است.

دستاورد های شرکت Bitmain

در این بخش تعدادی از بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین دستاوردهای شرکت Bitmain را به صورت خلاصه با هم مرور می‌کنیم.

  • اولین تولید کننده اسیک ماینر به عنوان دستگاه‌های تخصصی استخراج بیت کوین
  • دستیابی به جایگاه بزرگ‌ترین تولید کننده سخت افزارهای استخراج ارز دیجیتال
  • راه اندازی Antpool به عنوان بزرگ‌ترین ماینینگ پول جهان
  • توسعه BTC.com به عنوان یکی پلتفرم‌های ارائه دهنده سرویس استخراج ارز دیجیتال
  • راه اندازی Hashnest به عوان سرویس ارائه دهنده استخراج ابری

سخن پایانی

همانطور که مشاهده کردید؛ بیت مین به عنوان یکی از پیشگامان صنعت استخراج می‌تواند تاثیرات قابل توجهی در بازار ارز دیجیتال بگذارد. کارشناسان این شرکت همواره به دنبال راهکارهایی برای ارتقاء عملکرد دستگاه‌های ماینر، خدمات خود و توسعه بیشتر صنعت استخراج در جهان هستند. بررسی رویکرد Bitmain و شرکت‌های فعال در حوزه بلاک چین، قطعا پیش‌بینی روند بازار و گرفتن تصمیمات تخصصی را برای سرمایه‌گذاران آسان می‌کند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات مرتبط

بالا