سرمایه گذاری در فارم چیست؟

۱۴۰۲/۱۱/۲۸ زمان مطالعه : نویسنده : author

فارم استخراج بیت کوین جایی است که عملیات ماینینگ در مقیاس بزرگی انجام می‌شود. فارم‌ها نقش مهمی در اکوسیستم ارزهای دیجیتال ایفا می‌کنند. مزارع استخراج بیت کوین از سخت افزارهای تخصصی مانند ماینرهای ASIC برای دستیابی به حداکثر کارایی استفاده می‌کنند.

استخراج رمزارز اشکال و اندازه‌های مختلفی دارد. از فارم‌های بزرگ در زیر نور آفتاب سوزان تگزاس تا تأسیسات کوچک واقع در کوه‌های برفی ایتالیا. با وجود اینکه در سالهای اخیر افراد بسیاری به دنیای استخراج ارز دیجیتال وارد شده‌اند، با این وجود صنعت ماینینگ هنوز برای بسیاری از مردم تا حد زیادی ناشناخته مانده است. فارم استخراج بیت کوین مکان‌هایی هستند که در آن شبکه‌های کامپیوتری، برنامه‌های نرم افزاری تخصصی و سخت افزارهای اختصاصی با هم کار می‌کنند تا تراکنش‌های شبکه بیت کوین را تایید کنند و در ازای آن برای صاحبانشان درآمد کسب کنند. در این مقاله قصد داریم شما را با فارم‌های استخراج ارز دیجیتال آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

فارم ماینینگ چیست؟

سرمایه گذاری در فارم

فارم‌های استخراج بیت کوین به مناطق عملیاتی گفته می‌شود که در آن‌ها شبکه‌‌ای از سخت افزارهای اختصاصی به همراه نرم افزارهای لازم با یکدیگر کار می‌کنند تا تراکنش‌های شبکه بیت کوین را تایید کنند. این مزارع معمولاً در مناطقی با برق ارزان، مانند نیروگاه‌های برق آبی یا مناطقی با دسترسی به انرژی باد و خورشید قرار دارند. فارم های استخراج بیت معمولا متعلق به افراد یا شرکت‌هایی هستند که مقادیر قابل توجهی سرمایه را در زیرساخت‌های خود برای افزایش کارایی و سود سرمایه‌گذاری می‌کنند. برخی از فارم ماینینگ‌ها حتی در داخل کانتینرهای حمل و نقل ساخته شده‌اند تا بدین وسیله بتوان آن‌ها را به هرکجا که لازم است حمل کرد.

اهمیت فارم ماینینگ در استخراج ارزهای دیجیتال

سرمایه گذاری در فارم

وجود فارم ماینینگ برای افزایش استخراج ارز دیجیتال اهمیت زیادی دارد. فارم‌ها عملیات ماینینگ را در مقیاس‌ بالا امکان پذیر می‌کنند و بدین وسییله می‌توانند با انجام تراکنش‌های زیاد، پاداش‌های بیشتری را برای صاحبان خود به ارمغان آورند. این مزارع از سخت‌افزارهای تخصصی مانند ماینرهای ASIC برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها و ایجاد سکه‌های جدید با نرخی سریع‌تر از استخراج‌کنندگانی که به تنهایی کار می‌کنند، استفاده می‌کنند. یکی از مزایای فارم ماینینگ‌ها افزایش سودآوری با هزینه کمتر به ازای هر واحد توان محاسباتی است. این مساله به این دلیل است که فارم‌ها عملیات‌ استخراج را در مقیاس‌های بزرگ انجام می‌دهند و بدین وسیله باعث کاهش هزینه خرید تجهیزات (چون بصورت عمده است)، نرخ برق مصرفی و هزینه‌های تعمیر و نگهداری می‌شوند. به همین دلیل است که بسیاری از ماینرهای کوچکتر به بخشی از فارم‌های بزرگی که قدرت محاسباتی خود را به اشتراک می‌گذارند، تبدیل می‌شوند. در این مزارع در نهایت پاداش‌ها به طور عادلانه بین شرکت‌کنندگان توزیع می‌شود. فارم‌های استخراج با ایجاد سکه‌های جدید، نقش اساسی در حمایت از امنیت و رشد پتانسیل ارزهای رمزنگاری شده (مانند بیت کوین) ایفا می‌کنند و همچنین به حفظ یکپارچگی شبکه در طول زمان (با وجود افزایش رقابت از سوی دیگر بازیگران در بازار) کمک می‌کنند.

نقش ماینرهای ASIC در فارم استخراج بیت کوین

ماینرهای ASIC با ارائه قدرت محاسباتی مورد نیاز برای حل مسائل پیچیده ریاضی و تراکنش‌های شبکه بلاکچین بیت کوین، نقش مهمی را در فارم بیت کوین ایفا می‌کنند. این ماینرها نسل جدید (آی سیک) ماشین‌های اختصاصی هستند که صرفاً برای استخراج ارزهای دیجیتال (مانند بیت کوین) طراحی شده‌اند. ماینرهای آی سیک با افزایش کارایی و کاهش هزینه‌های عملیاتی، روش استخراج سکه‌های دیجیتال را متحول کرده‌اند. برخلاف ماینرهای سنتی CPU یا GPU، ماینرهای ASIC به طور خاص برای انجام محاسبات پیچیده ریاضی برنامه ریزی شده‌اند تا تراکنش‌ها را در شبکه بلاکچین تایید کنند. این امر آنها را بسیار کارآمدتر از رایانه‌های چند منظوره می‌کند و به آنها این امکان را می‌دهد تا با سرعت بسیار بیشتری کار کنند و مصرف انرژی و هزینه‌های جاری را کاهش دهند.

مزایای فارم استخراج بیت کوین

چند مورد از مزایای احداث فارم ماینینگ:

  • با توجه به صرفه جویی در هزینه‌هایی که پیشتر اشاره شد، فارم استخراج بیت کوین دستیابی به سودهای بسیار بالا را (در مقایسه با عملیات‌های کوچک ) امکان پذیر می‌کنند.
  • افزایش تقاضا برای احداث فارم‌ها، نیاز به استفاده از منابع تجدید پذیر را دو چندان کرده و باعث افزایش سرمایه‌گذاری در این زمینه شده است.
  • فارم ماینینگ‌ها با توجه به هش بالای محاسباتی، می‌توانند امنیت ارزهای دیجیتالی را که استخراج می‌کنند به میزان قابل توجهی تقویت کنند.

معایب فارم استخراج بیت کوین:

  • راه اندازی فارم ماینینگ به سرمایه اولیه زیادی نیاز دارد، که چنین کاری را برای اکثر مردم غیرقابل دسترسی است.
  • به دلیل نیازهای بالای انرژی، فارم‌های استخراج ارز دیجیتال می‌توانند به عنوان یک فعالیت زیان‌بار یا مضر تلقی شده و در مقابل فشارهای سیاسی آسیب‌پذیر باشند. به عنوان مثال، چین در سال 2021 فارم‌های استخراج را سرکوب کرد و بسیاری از این تاسیسات را مجبور به تعطیلی کرد.
  • تمرکز قدرت ماینینگ در فارم‌های بزرگ استخراج می‌تواند تأثیر نامطلوبی بر تمرکززدایی ارزهای دیجیتال داشته باشد.

پرسش‌های متداول

در این قسمت به تعدادی از پرسش‌های رایج شما کاربران در زمینه فارم استخراج پاسخ خواهیم داد.

استخراج بیت کوین چگونه صورت می‌گیرد؟

گزینه‌های مختلفی برای به دست آوردن دارایی‌های کریپتویی وجود دارد. محبوب‌ترین راه‌ها خرید رمز ارز، شرکت در فرآیندهای استخراج، فارم ماینینگ و سهام‌داری است. اما در فرایند استخراج که یکی از راه‌های به دست آوردن بیت کوین است، دستگاه‌هایی به نام ماینر نقش اساسی دارند. این ماشین‌های اختصاصی تراکنش‌هایی را در شبکه بلاکچین صورت می‌دهند و در ازای آن مبالغی را بصورت توکن دریافت (استخراج) می‌کنند. برای انجام (تایید اعتبار) چنین تراکنش‌هایی، به یک رایانه یا ماینر متصل به اینترنت، یک برنامه نرم افزاری بلاک چین و انرژی برق به میزان کافی نیاز دارید. اگر می‌خواهید سود زیادی از این راه به دست آورید، باید به فکر راه اندازی فارم ماینینگ باشید.

فارم استخراج بیت کوین چیست؟

در اصل، فارم ماینینگ منطقه‌ای است که به طور خاص برای استخراج گروهی ارزهای دیجیتال طراحی شده است. منطقه مذکور می‌تواند یک اتاق، یک زیرزمین یا حتی یک انبار باشد. مزرعه ماینینگ نوعی استخر ماینینگ با ماینرهایی است که در همان فضا قرار دارند. این فضاها مجهز به منابع تغذیه عظیم و ابزارهای نگهداری اضافی مانند تهویه مطبوع و فن هستند تا دمای تجهیزات را پایین نگه دارند. بطور معمول فارم‌ها در جاهایی احداث می‌شوند که انرژی برق در آنجا فراوان بوده و ارزان قیمت است.

سخن پایانی

فارم‌های استخراج بیت کوین برای موفقیت صنعت ارزهای دیجیتال ضروری هستند، زیرا کارایی و سودآوری را افزایش می‌دهند و در عین حال فرصت‌های درآمدی بالقوه‌ای را نیز فراهم می‌کنند. فارم‌ها نقش مهمی در استخراج ارزهای دیجیتال دارند زیرا به کاربران اجازه می‌دهند تا با استفاده از سخت افزار و نرم‌افزارهای تخصصی، پاداش‌های زیادی را (در قالب توکن‌های ارز دیجیتال) بدست آورند. یکی از مزایای این عملیات فارمینگ در مقیاس بزرگ این است که می‌توانند با تجمیع منابع به افزایش کارایی و کاهش هزینه‌ها کمک کنند. با ترکیب قدرت محاسباتی، ماینرهای مختلف می‌توانند برای حل سریعتر مسائل ریاضی با یکدیگر همکاری کنند و بیت کوین را به عنوان پاداشی برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها به دست آورند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات مرتبط

بالا